Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. W Zespole Szkół w Brniu świętowano Dzień Patrona

W Zespole Szkół w Brniu świętowano Dzień Patrona

W Zespole Szkół w Brniu świętowano Dzień Patrona

5 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół w Brniu im. Władysława Stanisława Reymonta odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona. To piękna tradycja w tej placówce kultywowana od wielu, wielu lat, która sprawia, że pamięć o wybitnym pisarzu literatury polskiej i nobliście jest wciąż żywa. Jego wartości dla młodego pokolenia są drogowskazem, a wszelkie działania inspirowane jego postacią.

W akademii uczestniczyła cała społeczność szkolna, na czele z dyrektorem Jarosławem Boryczka oraz zaproszeni goście. Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który przekazał okolicznościowe życzenia.

Władysław Stanisław Reymont, który był znakomitym powieściopisarzem i nowelistą jest doskonałym przykładem, jak ciężką i solidną pracą można osiągnąć sukces. Niech Jego imię będzie symbolem jedności Waszej społeczności szkolnej i skupia Was wokół wspólnych celów. Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu życzę zadowolenia z pracy zawodowej, pomyślności, wytrwałości, cierpliwości i niegasnącej pasji w rozsławianiu przesłania Waszego Patrona, natomiast Uczniom wszelkiej pomyślności i satysfakcji w rozwijaniu swoich talentów oraz umiejętności – mówił podczas uroczystości starosta.

5 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół w Brniu im. Władysława Stanisława Reymonta odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona. To piękna tradycja w tej placówce kultywowana od wielu, wielu lat, która sprawia, że pamięć o wybitnym pisarzu literatury polskiej i nobliście jest wciąż żywa. Jego wartości dla młodego pokolenia są drogowskazem, a wszelkie działania inspirowane jego postacią. W akademii uczestniczyła cała społeczność szkolna, na czele z dyrektorem Jarosławem Boryczka oraz zaproszeni goście. Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który przekazał okolicznościowe życzenia. Władysław Stanisław Reymont, który był znakomitym powieściopisarzem i nowelistą jest doskonałym przykładem, jak ciężką i solidną pracą można osiągnąć sukces. Niech Jego imię będzie symbolem jedności Waszej społeczności szkolnej i skupia Was wokół wspólnych celów. Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu życzę zadowolenia z pracy zawodowej, pomyślności, wytrwałości, cierpliwości i niegasnącej pasji w rozsławianiu przesłania Waszego Patrona, natomiast Uczniom wszelkiej pomyślności i satysfakcji w rozwijaniu swoich talentów oraz umiejętności – mówił podczas uroczystości starosta. fot. ZS w Brniu