Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wakacje w opłatach za parking

Wakacje w opłatach za parking

Od kilku dni nawet do miesiąca może potrwać przerwa w pobieraniu opłat parkingowych w centrach poszczególnych miast w regionie tarnowskim. W Tarnowie za parkingi nie trzeba będzie płacić prawdopodobnie do końca roku. Kierowcy się cieszą, choć nie wszyscy z nich wiedzą, że nie muszą na razie wypełniać kart postojowych. Niektórzy zauważają jednak, że samorząd na tym straci. Problem z pobieraniem opłat wynika ze zmiany prawa.

Po wejściu w życie zmienionych regulacji , rady poszczególnych samorządów muszą na nowo podjąć uchwały w tej sprawie. W Tarnowie sesję zaplanowano na 18 grudnia, opłaty można będzie pobierać na powrót prawdopodobnie dopiero po opublikowaniu uchwały przez wojewodę, co ma nastąpić na początku stycznia. Nieco krótsza przerwa w płatnym parkowaniu będzie w Dąbrowie, gdzie sesję zaplanowano na 11 grudnia. Mieszkańcy Powiśla odwiedzając centrum swojego miasta powiatowego mogą więc zapomnieć o ponoszeniu opłat za postawienie samochodu na około trzy tygodnie. W Brzesku radni debatować będą na ten temat już w najbliższy piątek. Tak więc tu nie trzeba będzie płacić za parkingi najwyżej dwa tygodnie. Według burmistrza Jana Musiała nie ma raczej szans na to, by – jak chce część opozycji - w ogóle zrezygnować z pobierania opłat. Jego zdaniem nowe uregulowania stwarzają możliwość podpisania umowy z zajmującym się dotychczas obsługą parkingów Okocimskim Klubem Sportowym. Nie ma natomiast abolicji parkingowej w Bochni. Tam stosowną uchwałę radni podjęli już w ubiegłym tygodniu. „Dlatego za pozostawianie auta w centrum miasta należy płacić" – przekonuje burmistrz Wojciech Cholewa.

Źródło: Radio MAKS

Od kilku dni nawet do miesiąca może potrwać przerwa w pobieraniu opłat parkingowych w centrach poszczególnych miast w regionie tarnowskim. W Tarnowie za parkingi nie trzeba będzie płacić prawdopodobnie do końca roku. Kierowcy się cieszą, choć nie wszyscy z nich wiedzą, że nie muszą na razie wypełniać kart postojowych. Niektórzy zauważają jednak, że samorząd na tym straci. Problem z pobieraniem opłat wynika ze zmiany prawa. Po wejściu w życie zmienionych regulacji , rady poszczególnych samorządów muszą na nowo podjąć uchwały w tej sprawie. W Tarnowie sesję zaplanowano na 18 grudnia, opłaty można będzie pobierać na powrót prawdopodobnie dopiero po opublikowaniu uchwały przez wojewodę, co ma nastąpić na początku stycznia. Nieco krótsza przerwa w płatnym parkowaniu będzie w Dąbrowie, gdzie sesję zaplanowano na 11 grudnia. Mieszkańcy Powiśla odwiedzając centrum swojego miasta powiatowego mogą więc zapomnieć o ponoszeniu opłat za postawienie samochodu na około trzy tygodnie. W Brzesku radni debatować będą na ten temat już w najbliższy piątek. Tak więc tu nie trzeba będzie płacić za parkingi najwyżej dwa tygodnie. Według burmistrza Jana Musiała nie ma raczej szans na to, by – jak chce część opozycji - w ogóle zrezygnować z pobierania opłat. Jego zdaniem nowe uregulowania stwarzają możliwość podpisania umowy z zajmującym się dotychczas obsługą parkingów Okocimskim Klubem Sportowym. Nie ma natomiast abolicji parkingowej w Bochni. Tam stosowną uchwałę radni podjęli już w ubiegłym tygodniu. „Dlatego za pozostawianie auta w centrum miasta należy płacić" – przekonuje burmistrz Wojciech Cholewa. Źródło: Radio MAKS