Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wakacyjne remonty w szkołach

Wakacyjne remonty w szkołach

Wakacyjne remonty w szkołach

Jak co roku w gminie Dąbrowa Tarnowska miesiące wakacyjne są wykorzystywane do remontów szkół i przedszkoli. Największe inwestycje zaplnowano w szkołach podstawowych w Nieczajnej Górnej i Smęgorzowie.

W tym roku zmodernizowana zostanie SP w Nieczajnej Górnej. Wymieniona będzie instalacja centralnego ogrzewania i wykonana termomodernizacja budynku wraz z nową elewacją. Koszt prac wyniesie 180 tys. złotych, z tego 42 proc. pozyskano z Programu Aktywizacja Obszarów Wiejskich. Podobna kwota przeznaczona będzie na wymianę instalacji c.o. w SP w Smęgorzowie oraz wymianę okien.

- W ostatnich dniach otrzymaliśmy również dobrą informację o dofinansowaniu 50 proc. kosztów z kontraktu wojewódzkiego do termomodernizacji budynku Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie. Ogłoszony jest już przetarg, prace powinny zakończyć się we wrześniu - mówi burmistrz Dąbrowy, Stanisław Początek. Ponadto w Dąbrowie trwa remont Przedszkola nr 2, gdzie wymieniane są okna i drzwi wejściowe.
Gmina zamierza także wymienić dach w Gimnazjum nr 2 na dwuspadowy. W tym roku wykonany będzie projekt, prace zaplanowano na rok 2005. Drobne prace będą wykonane również w SP w Lipinach, natomiast gruntowny remont zaprojektowany będzie przez zimę.

- W pierwszej kolejności staramy się remontować te szkoły i gimnazja, które mają najwięcej uczniów. Nie oznacza to, że nie dbamy o małe placówki. Jednak w staraniach o fundusze na remonty liczy się to, czy szkoła ma powyżej 100 uczniów, wtedy szanse na dotacje są większe - podkreśla burmistrz Początek. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Jak co roku w gminie Dąbrowa Tarnowska miesiące wakacyjne są wykorzystywane do remontów szkół i przedszkoli. Największe inwestycje zaplnowano w szkołach podstawowych w Nieczajnej Górnej i Smęgorzowie. W tym roku zmodernizowana zostanie SP w Nieczajnej Górnej. Wymieniona będzie instalacja centralnego ogrzewania i wykonana termomodernizacja budynku wraz z nową elewacją. Koszt prac wyniesie 180 tys. złotych, z tego 42 proc. pozyskano z Programu Aktywizacja Obszarów Wiejskich. Podobna kwota przeznaczona będzie na wymianę instalacji c.o. w SP w Smęgorzowie oraz wymianę okien. - W ostatnich dniach otrzymaliśmy również dobrą informację o dofinansowaniu 50 proc. kosztów z kontraktu wojewódzkiego do termomodernizacji budynku Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie. Ogłoszony jest już przetarg, prace powinny zakończyć się we wrześniu - mówi burmistrz Dąbrowy, Stanisław Początek. Ponadto w Dąbrowie trwa remont Przedszkola nr 2, gdzie wymieniane są okna i drzwi wejściowe.Gmina zamierza także wymienić dach w Gimnazjum nr 2 na dwuspadowy. W tym roku wykonany będzie projekt, prace zaplanowano na rok 2005. Drobne prace będą wykonane również w SP w Lipinach, natomiast gruntowny remont zaprojektowany będzie przez zimę. - W pierwszej kolejności staramy się remontować te szkoły i gimnazja, które mają najwięcej uczniów. Nie oznacza to, że nie dbamy o małe placówki. Jednak w staraniach o fundusze na remonty liczy się to, czy szkoła ma powyżej 100 uczniów, wtedy szanse na dotacje są większe - podkreśla burmistrz Początek. (baja) Źródło: Dziennik Polski