Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wakacyjny Wypoczynek "Pomocnej Dłoni" zakończony

Wakacyjny Wypoczynek "Pomocnej Dłoni" zakończony

Wakacyjny Wypoczynek

W ubiegły piątek 30 lipca br. zakończył się Wakacyjny Wypoczynek Dzieci i Młodzieży Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń". Dla prawie 30 uczestników -dzieci i młodzieży objętej opieką Stowarzyszenia, były to jedne z najweselszych i najpiękniejszych dni w roku. W organizację tej corocznej akcji włączyli się m.in. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej wraz z Urzędem Gminy oraz Starosta Dąbrowski. Bazą była Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej.
Każdy z 14 dni wypoczynku wypełniony po brzegi był różnymi atrakcjami, od rysowania i malowania poprzez sportowe gry i zabawy na szkolnej sali gimnastycznej, po niezapomniane odwiedziny Gości.
Dzieci gościły m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, na przygotowanej przez rówieśników z bibliotecznego koła teatralnego, barwną, bajkową inscenizację. W czasie trwania parafialnego odpustu maryjnego, uczestniczyli wraz z opiekunami w Mszy św. W innym dniu "Mini Playback Show" zorganizował Dąbrowski Dom Kultury. Dzieci mogły na scenie wcielić się w prawdziwych artystów estradowych oraz zobaczyć jak wyświetlany jest film.
Gośćmi niepełnosprawnej młodzieży byli m.in.: przedstawiciele "sanepidu", którzy uwrażliwiali dzieci na potrzebę zachowania czystości i higieny, przedstawiciel dąbrowskiej Policji - przypominający o przepisach drogowych oraz artysta malarz - Mieczysław Bojeś. Wśród odwiedzających i podziwiających postępy dzieci nie mogło zabraknąć również włodarzy naszego miasta - Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Początka i Starosty dąbrowskiego Krzysztofa Kaczmarskiego.
Niezapomnianych wrażeń dał dzieciom wyjazd na wycieczkę autokarową do Krakowa. Dzieci mogły zobaczyć trójwymiarowy film w krakowskim IMAX'sie oraz zwiedzić i pomodlić się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiwewnikach.
Na zakończenie Wakacyjnego Wypoczynku dzieci przygotowały wzruszające przedstawienie, przygotowane pod kierunkiem nauczycielek, opiekujących się nimi, w którym dziękowały wszystkim organizatorom radosnym śpiewem oraz pokazaniem umiejętności nauczonych się w czasie pobytu na "półkolonii".
W imieniu dzieci, własnym i Zarządu Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" Prezes Barbara Sobecka - Mikos, za pomoc w organizacji złożyła podziękowania m.in.: Burmistrzowi, Staroście, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Marianowi Wojtyto, Radnym: Andrzejowi Fido i Wiesławowi Kobos, Halinie Sarat i Markowi Stafi z Miejsko Gminnego Ośrodku Pomocy Społecznej, dyrekcjom DDK i MBP, Państwu Kijakom i Zdanowskim za codzienny dar chleba oraz wszystkim członkom stowarzyszenia.
Wszyscy uczestnicy zostali na koniec uhonorowani dyplomami, pamiątkowymi zdjęciami i słodyczami. Już dziś czekają do następnego roku, by móc przeżyć wspaniałe chwile radości.

Źródło: Urząd Gminy Dąbrowa Tarnowska

W ubiegły piątek 30 lipca br. zakończył się Wakacyjny Wypoczynek Dzieci i Młodzieży Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń". Dla prawie 30 uczestników -dzieci i młodzieży objętej opieką Stowarzyszenia, były to jedne z najweselszych i najpiękniejszych dni w roku. W organizację tej corocznej akcji włączyli się m.in. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej wraz z Urzędem Gminy oraz Starosta Dąbrowski. Bazą była Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej.Każdy z 14 dni wypoczynku wypełniony po brzegi był różnymi atrakcjami, od rysowania i malowania poprzez sportowe gry i zabawy na szkolnej sali gimnastycznej, po niezapomniane odwiedziny Gości.Dzieci gościły m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, na przygotowanej przez rówieśników z bibliotecznego koła teatralnego, barwną, bajkową inscenizację. W czasie trwania parafialnego odpustu maryjnego, uczestniczyli wraz z opiekunami w Mszy św. W innym dniu "Mini Playback Show" zorganizował Dąbrowski Dom Kultury. Dzieci mogły na scenie wcielić się w prawdziwych artystów estradowych oraz zobaczyć jak wyświetlany jest film.Gośćmi niepełnosprawnej młodzieży byli m.in.: przedstawiciele "sanepidu", którzy uwrażliwiali dzieci na potrzebę zachowania czystości i higieny, przedstawiciel dąbrowskiej Policji - przypominający o przepisach drogowych oraz artysta malarz - Mieczysław Bojeś. Wśród odwiedzających i podziwiających postępy dzieci nie mogło zabraknąć również włodarzy naszego miasta - Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Początka i Starosty dąbrowskiego Krzysztofa Kaczmarskiego.Niezapomnianych wrażeń dał dzieciom wyjazd na wycieczkę autokarową do Krakowa. Dzieci mogły zobaczyć trójwymiarowy film w krakowskim IMAX'sie oraz zwiedzić i pomodlić się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiwewnikach.Na zakończenie Wakacyjnego Wypoczynku dzieci przygotowały wzruszające przedstawienie, przygotowane pod kierunkiem nauczycielek, opiekujących się nimi, w którym dziękowały wszystkim organizatorom radosnym śpiewem oraz pokazaniem umiejętności nauczonych się w czasie pobytu na "półkolonii".W imieniu dzieci, własnym i Zarządu Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" Prezes Barbara Sobecka - Mikos, za pomoc w organizacji złożyła podziękowania m.in.: Burmistrzowi, Staroście, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Marianowi Wojtyto, Radnym: Andrzejowi Fido i Wiesławowi Kobos, Halinie Sarat i Markowi Stafi z Miejsko Gminnego Ośrodku Pomocy Społecznej, dyrekcjom DDK i MBP, Państwu Kijakom i Zdanowskim za codzienny dar chleba oraz wszystkim członkom stowarzyszenia.Wszyscy uczestnicy zostali na koniec uhonorowani dyplomami, pamiątkowymi zdjęciami i słodyczami. Już dziś czekają do następnego roku, by móc przeżyć wspaniałe chwile radości. Źródło: Urząd Gminy Dąbrowa Tarnowska