1. Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego

W dniu 26.03.2008 r. w Urzędzie Gminy Radgoszcz odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. W spotkaniu udział wzięli delegaci samorządów : z Powiatu Dąbrowskiego - Starosta Wiesław Krajewski, Radny Powiatu Krzysztof Kaczmarski oraz Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski, z Gminy Bolesław Wójt Kazimierz Olearczyk i Przewodniczący Rady Michał Ząbek, z Gminy Dąbrowa Tarnowska Burmistrz Stanisław Początek i Radny Jacek Ryczek, z Gminy Gręboszów Wójt Krystyna Świętek, z Gminy Mędrzechów Wójt Krzysztof Korzec i Radny Grzegorz Król, z Gminy Olesno Wójt Witold Morawiec, z Gminy Radgoszcz Wójt Marek Lupa i Przewodniczący Rady Kazimierz Król, z Gminy Szczucin Wójt Jan Sipior i Przewodnicząca Rady Czesława Noga. Podczas spotkania delegaci walnego zebrania udzielili absolutorium za rok 2007 dla Zarządu Stowarzyszenia. Zatwierdzono również sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia za rok 2007. Podjęto uchwałę w sprawie ustalenia składki członkowskiej na ten rok. W 2008 r. składka dla powiatu dąbrowskiego nie uległa zmianie i wynosi 0,1 zł na mieszkańca. Natomiast składki samorządów gmin zostały określone na poziomie 0,12 zł na mieszkańca gminy. W trakcie obrad zostały również omówione sprawy związane z organizacją Światowego Forum Mediów Polonijnych, które w dniu 12 września 2008 r. odbywać się będzie na terenie Powiatu Dąbrowskiego. Najważniejszą częścią pobytu ma być wizyta w zespole dworsko- parkowym w Brniu. Odbędzie się tam prezentacja dorobku kulturalno- gospodarczego samorządów z powiatu Dąbrowskiego. Dziennikarze polonijni zapoznają się również z koncepcją utworzenia w Brniu, Regionalnego Centrum Polonii. W trakcie pobytu na Powiślu Dąbrowskim uczestnicy Forum będą mogli zobaczyć najciekawsze atrakcje turystyczne Powiśla Dąbrowskiego m.in. „malowaną wieś" Zalipie, Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, zalew w Narożnikach. Wizyta dziennikarzy polonijnych z całego świata będzie doskonałą okazją do promocji walorów turystyczno-gospodarczych gmin i powiatu oraz do przedstawienia koncepcji Regionalnego Centrum Polonii w Brniu wśród społeczności polonijnych.