Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Walne Zebranie dąbrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Walne Zebranie dąbrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Walne Zebranie dąbrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  25 listopada 2014 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury. Walne zebranie prowadził Przewodniczący Rady Słuchaczy Andrzej Drzazga.  Prezes Zarządu Krystyna Guzik złożyła sprawozdanie merytoryczno-finansowe z działalności Stowarzyszenia za trzyletni okres kadencji, bowiem w dniu 5 grudnia 2014 r. mija 3 lata od założenia UTW. Obecnie Stowarzyszenie liczy 110 członków. W okresie od miesiąca marca 2012 r. do 25.11.2014 r. seniorzy wysłuchali 59 wykładów o różnej tematyce, uczyli się języka angielskiego, obsługi komputerów, uczęszczali na ćwiczenia na basenie i Sali gimnastycznej. W omawianym okresie odbyło się szereg spotkań integracyjnych i wycieczek. Organizowane były wspólne wyjścia: na seanse filmowe, transmisje spektakli operowych i baletowych, wyjazdy do teatru w Tarnowie i na operę do Krakowa.

  Prezes UTW podkreśliła, że tak dużo można było zrobić dzięki wykładowcom z terenu Dąbrowy Tarnowskiej, którzy dzielą się swoją wiedzą bez pobierania wynagrodzenia, dzięki dotacjom z Gminy Dąbrowa Tarnowska oraz projektom FIO i ASOS finansowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Należy podkreślić dobrą współpracę z samorządami gminnym i powiatowym, ze szkołami, bibliotekami, Domem Kultury oraz Centrum Polonii w Brniu.
Na wniosek Komisji Rewizyjnej Zarząd otrzymał absolutorium za trzyletni okres pracy.
  Wysoko pracę Zarządu ocenili w swoich wystąpieniach Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Starosta Dąbrowski i Dyrektor Domu Kultury.

Członkowie UTW wybrali zgodnie ze statutem nowe władze na następną trzyletnią kadencję w składzie :

Zarząd:
Krystyna Guzik – Prezes Zarządu
Małgorzata Majchrowicz – Wiceprezes Zarządu
Janusz Marusak – Wiceprezes Zarządu
Maria Gdowska – Sekretarz Zarządu
Halina Barabasz – Skarbnik Zarządu

Komisja Rewizyjna
Ryszard Siepiora – Przewodniczący
Janina Wąż – Z-ca Przewodniczącego
Maria Golonka – Sekretarz

Sąd Koleżeński
Krystyna Ludwicka – Przewodnicząca
Bogusława Bociek – Członek
Barbara Fido – Członek

 

  25 listopada 2014 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury. Walne zebranie prowadził Przewodniczący Rady Słuchaczy Andrzej Drzazga.  Prezes Zarządu Krystyna Guzik złożyła sprawozdanie merytoryczno-finansowe z działalności Stowarzyszenia za trzyletni okres kadencji, bowiem w dniu 5 grudnia 2014 r. mija 3 lata od założenia UTW. Obecnie Stowarzyszenie liczy 110 członków. W okresie od miesiąca marca 2012 r. do 25.11.2014 r. seniorzy wysłuchali 59 wykładów o różnej tematyce, uczyli się języka angielskiego, obsługi komputerów, uczęszczali na ćwiczenia na basenie i Sali gimnastycznej. W omawianym okresie odbyło się szereg spotkań integracyjnych i wycieczek. Organizowane były wspólne wyjścia: na seanse filmowe, transmisje spektakli operowych i baletowych, wyjazdy do teatru w Tarnowie i na operę do Krakowa.   Prezes UTW podkreśliła, że tak dużo można było zrobić dzięki wykładowcom z terenu Dąbrowy Tarnowskiej, którzy dzielą się swoją wiedzą bez pobierania wynagrodzenia, dzięki dotacjom z Gminy Dąbrowa Tarnowska oraz projektom FIO i ASOS finansowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Należy podkreślić dobrą współpracę z samorządami gminnym i powiatowym, ze szkołami, bibliotekami, Domem Kultury oraz Centrum Polonii w Brniu. Na wniosek Komisji Rewizyjnej Zarząd otrzymał absolutorium za trzyletni okres pracy.  Wysoko pracę Zarządu ocenili w swoich wystąpieniach Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Starosta Dąbrowski i Dyrektor Domu Kultury. Członkowie UTW wybrali zgodnie ze statutem nowe władze na następną trzyletnią kadencję w składzie : Zarząd: Krystyna Guzik – Prezes Zarządu Małgorzata Majchrowicz – Wiceprezes Zarządu Janusz Marusak – Wiceprezes Zarządu Maria Gdowska – Sekretarz Zarządu Halina Barabasz – Skarbnik Zarządu Komisja Rewizyjna Ryszard Siepiora – Przewodniczący Janina Wąż – Z-ca Przewodniczącego Maria Golonka – Sekretarz Sąd Koleżeński Krystyna Ludwicka – Przewodnicząca Bogusława Bociek – Członek Barbara Fido – Członek