Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Warsztaty dla dzieci i młodzieży nt. ochrony przeciwpożarowej i służby w szeregach OSP oraz zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Warsztaty dla dzieci i młodzieży nt. ochrony przeciwpożarowej i służby w szeregach OSP oraz zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Warsztaty dla dzieci  i młodzieży nt. ochrony przeciwpożarowej i służby w szeregach OSP  oraz zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym

W dniach 10 - 12 września 2021 roku Powiat Dąbrowski będzie gospodarzem warsztatów dla dzieci i młodzieży mających na celu przygotowanie ich do przyszłej pracy społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej i służby w szeregach OSP oraz zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarach wiejskich.

Warsztaty z ratownictwa i bezpieczeństwa ruchu drogowego odbędą się w piątek i sobotę w godzinach popołudniowych na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast w niedzielę od godz. 10.00 w zespole dworsko-parkowym w Brniu odbędą się warsztaty z ochrony przeciwpożarowej. Będzie prezentacja wyposażenia wozów strażackich, pokazowe zawody sportowe, zajęcia ratownicze z psami oraz ogródek strażacki.

Głównym celem warsztatów jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowaniem ich do służby w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej poprzez działanie w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Podczas warsztatów najmłodsi uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności m.in. z udzielania pierwszej pomocy, organizacji zespołu ratowniczego w OSP, ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zainteresowani będą mieli również okazję zapoznać się z najnowocześniejszym, specjalistycznym sprzętem ratowniczo – gaśniczym oraz zasadami organizacji działań poszukiwawczo-ratowniczych.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie pn. Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich z siedzibą w Krakowie, którego członkiem jest Województwo Małopolskie, Powiat Dąbrowski oraz Powiat Proszowicki. Projekt finansowany jest ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek serdecznie zaprasza osoby zainteresowane do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

W dniach 10 - 12 września 2021 roku Powiat Dąbrowski będzie gospodarzem warsztatów dla dzieci i młodzieży mających na celu przygotowanie ich do przyszłej pracy społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej i służby w szeregach OSP oraz zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarach wiejskich. Warsztaty z ratownictwa i bezpieczeństwa ruchu drogowego odbędą się w piątek i sobotę w godzinach popołudniowych na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast w niedzielę od godz. 10.00 w zespole dworsko-parkowym w Brniu odbędą się warsztaty z ochrony przeciwpożarowej. Będzie prezentacja wyposażenia wozów strażackich, pokazowe zawody sportowe, zajęcia ratownicze z psami oraz ogródek strażacki. Głównym celem warsztatów jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowaniem ich do służby w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej poprzez działanie w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Podczas warsztatów najmłodsi uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności m.in. z udzielania pierwszej pomocy, organizacji zespołu ratowniczego w OSP, ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zainteresowani będą mieli również okazję zapoznać się z najnowocześniejszym, specjalistycznym sprzętem ratowniczo – gaśniczym oraz zasadami organizacji działań poszukiwawczo-ratowniczych. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie pn. Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich z siedzibą w Krakowie, którego członkiem jest Województwo Małopolskie, Powiat Dąbrowski oraz Powiat Proszowicki. Projekt finansowany jest ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek serdecznie zaprasza osoby zainteresowane do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.