Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Warsztaty dla kół gospodyń wiejskich i sołtysów w Szaflarach

Warsztaty dla kół gospodyń wiejskich i sołtysów w Szaflarach

Warsztaty dla kół gospodyń wiejskich i sołtysów w Szaflarach

Już po raz kolejny członkinie kół gospodyń wiejskich z powiatu dąbrowskiego uczestniczyły w EtnoMałopolska - 3 dniowym bezpłatnym szkoleniu dla strażniczek dziedzictwa kulinarnego regionu w Szaflarach, podczas którego zagłębiały wiedzę o naszym dziedzictwie kulinarnym. Tematem kursu, które odbyło się w dniach 6-8 marca 2023 roku były m.in. wykłady o produktach tradycyjnych i regionalnych Województwa Małopolskiego, o tym jak gdzie i jak prezentować kulinaria i produkty regionalne, motywach pożywienia i kulinariów w dawnej tradycji ludowej oraz gotowaniu po Małopolsku.

Uczestniczki dowiedziały się także, jak ugotować najlepsze danie konkursowe, została im również przekazana marketingowa pigułka wiedzy.

Z kolei w ubiegły weekend w warsztatach uczestniczyli sołtysi oraz członkowie rad sołeckich z powiatu dąbrowskiego.  Głównym tematem szkolenia były m.in. wyzwania  stojące przed sołtysami i sołtyskami związane z potrzebami usług społecznych różnych grup mieszkańców, planowanie strategiczne i długofalowe w sołectwie zgodnie ze strategią rozwoju województwa, powiatu, gminy i potrzebami mieszkańców, a także metody tworzenia pomysłów i rozwiązań w oparciu o diagnozę potrzeb lokalnych.

W wydarzeniu uczestniczyli również Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Wicestarosta Krzysztof Bryk.

Wyjazd został zorganizowany przez Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich, do którego należą powiaty Dąbrowski i Proszowicki.

Już po raz kolejny członkinie kół gospodyń wiejskich z powiatu dąbrowskiego uczestniczyły w EtnoMałopolska - 3 dniowym bezpłatnym szkoleniu dla strażniczek dziedzictwa kulinarnego regionu w Szaflarach, podczas którego zagłębiały wiedzę o naszym dziedzictwie kulinarnym. Tematem kursu, które odbyło się w dniach 6-8 marca 2023 roku były m.in. wykłady o produktach tradycyjnych i regionalnych Województwa Małopolskiego, o tym jak gdzie i jak prezentować kulinaria i produkty regionalne, motywach pożywienia i kulinariów w dawnej tradycji ludowej oraz gotowaniu po Małopolsku. Uczestniczki dowiedziały się także, jak ugotować najlepsze danie konkursowe, została im również przekazana marketingowa pigułka wiedzy. Z kolei w ubiegły weekend w warsztatach uczestniczyli sołtysi oraz członkowie rad sołeckich z powiatu dąbrowskiego.  Głównym tematem szkolenia były m.in. wyzwania  stojące przed sołtysami i sołtyskami związane z potrzebami usług społecznych różnych grup mieszkańców, planowanie strategiczne i długofalowe w sołectwie zgodnie ze strategią rozwoju województwa, powiatu, gminy i potrzebami mieszkańców, a także metody tworzenia pomysłów i rozwiązań w oparciu o diagnozę potrzeb lokalnych. W wydarzeniu uczestniczyli również Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Wicestarosta Krzysztof Bryk. Wyjazd został zorganizowany przez Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich, do którego należą powiaty Dąbrowski i Proszowicki.