Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Warsztaty dla nauczycieli i pedagogów

Warsztaty dla nauczycieli i pedagogów

Warsztaty dla nauczycieli i pedagogów

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się warsztaty poświęcone nadpobudliwości u dzieci i młodzieży. Zajęcia zorganizowała dyrektor Bogusława Molak i pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. 
W warsztatach wzięli udział nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów Powiśla Dąbrowskiego, szkolili się również pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Prowadził je Stanisław Bobula, psycholog z Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Starachowicach. Gościem warsztatów był starosta dąbrowski – Krzysztof Kaczmarski. Podczas spotkania omówiono zagadnienia związane z nadpobudliwością psychoruchową dzieci, przyczyny i częstotliwość występowania ADHD oraz sposoby pracy z cierpiącym na nie dzieckiem, zarówno w szkole, jak i w domu. Uczestnicy warsztatów otrzymali wskazówki dotyczące postępowania z dziećmi nadpobudliwymi, ustalono zasady pracy z nimi. Nauczyciele i pedagodzy wyposażeni zostali w materiały zawierające wskazówki dotyczące metod pracy z dziećmi impulsywnymi i nadpobudliwymi, mającymi trudności z koncentracją. Dzięki szkoleniu osobom pracującym z dziećmi łatwiej będzie radzić sobie z problemami w szkole i udzielać wskazówek rodzicom. Tym bardziej, że uczniów nadpobudliwych z roku na rok przybywa. Pod opieką pracowników dąbrowskiej poradni jest obecnie około tysiąca dzieci z terenu powiatu, wymagają różnych form pomocy. Kolejne szkolenie dla nauczycieli zaplanowano na 20 października, będzie ono poświęcone uczniom ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. (BAJA) 

Źródło: Dziennik Polski

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się warsztaty poświęcone nadpobudliwości u dzieci i młodzieży. Zajęcia zorganizowała dyrektor Bogusława Molak i pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.  W warsztatach wzięli udział nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów Powiśla Dąbrowskiego, szkolili się również pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Prowadził je Stanisław Bobula, psycholog z Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Starachowicach. Gościem warsztatów był starosta dąbrowski – Krzysztof Kaczmarski. Podczas spotkania omówiono zagadnienia związane z nadpobudliwością psychoruchową dzieci, przyczyny i częstotliwość występowania ADHD oraz sposoby pracy z cierpiącym na nie dzieckiem, zarówno w szkole, jak i w domu. Uczestnicy warsztatów otrzymali wskazówki dotyczące postępowania z dziećmi nadpobudliwymi, ustalono zasady pracy z nimi. Nauczyciele i pedagodzy wyposażeni zostali w materiały zawierające wskazówki dotyczące metod pracy z dziećmi impulsywnymi i nadpobudliwymi, mającymi trudności z koncentracją. Dzięki szkoleniu osobom pracującym z dziećmi łatwiej będzie radzić sobie z problemami w szkole i udzielać wskazówek rodzicom. Tym bardziej, że uczniów nadpobudliwych z roku na rok przybywa. Pod opieką pracowników dąbrowskiej poradni jest obecnie około tysiąca dzieci z terenu powiatu, wymagają różnych form pomocy. Kolejne szkolenie dla nauczycieli zaplanowano na 20 października, będzie ono poświęcone uczniom ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. (BAJA)  Źródło: Dziennik Polski