Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Warsztaty edukacyjne w Pałacu

Warsztaty edukacyjne w Pałacu

Warsztaty edukacyjne w Pałacu

Pałac Młodzieży w Tarnowie (ul. Piłsudskiego 24) zaprasza w marcu wszystkich zainteresowanych na warsztaty edukacyjne „Sztuka Tworzenia”. Przygotowane zostały cztery formy warsztatowe. Podczas pierwszego z nich mowa będzie o pomocy młodzieży w trudnych sytuacjach psychologicznych, podczas drugiego - o postępowaniu z dziećmi z zaburzeniami w zachowaniu, trzeci traktował będzie o rekreacji i relaksacji, czwarty natomiast dotyczy przyrody i ekologii.

I. „Jak pomagać dzieciom i młodzieży w trudnych sytuacjach”
Termin : 06.03.2004 r. (sobota) – godz. 10.00-16.00
Ilość godzin : 8
W programie :
- sekty – mit czy rzeczywistość
- asertywność
- style komunikacji i ich wpływ na porozumienie z ludźmi
- zaburzenia zachowania, emocje m.in. agresja, nerwice, depresja – rozpoznawanie i sposoby radzenia.
Zajęcia poprowadzi Grażyna Skarżyńska (Pogotowie Opiekuńcze w Tarnowie) i o. Tomasz Marjański (Dominikańskie Centrum Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych w Krakowie).

II. „Jak postępować z dziećmi z zaburzeniami w zachowaniu”
Termin : 13.03.2004 r. (sobota) – godz. 10.00-16.00
Ilość godzin : 8
W programie :
- metody terapeutyczne
- trening – pokaz metody wg I. Denisona
- terapia teatralna a nadpobudliwość emocjonalna
Zajęcia poprowadzi Monika Karpińska (Poradnia Psychologiczna w Tarnowie) i Ziuta Zającówna (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie).

III. „Rekreacja sztuką relaksu”
Termin : 20.03.2004 r. (sobota) – godz. 10.00-16.00
Ilość godzin : 8
W programie :
- metody relaksacyjne w treningu rekreacyjnym
- korekta wad postawy – pokaz ćwiczeń
- witaminy i minerały jako wsparcie w korekcie wad postawy
Zajęcia poprowadzi Ewa Worwa (Gabinet Leczenia Wad Postawy w Tarnowie) i Wiesław Wojtanowski (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie).

IV. „Przyroda – ochrona środowiska, ekologia”
Termin : 27.03.2004 r. (sobota) – godz. 10.00-16.00
Ilość godzin : 8
W programie :
- lekcje przyrody w terenie
- nasze środowisko – kalendarium ekologiczne rok 2004. Granty – konkursy – wystawy
- żywność „EKO” – kuchnie świata
Zajęcia poprowadzi Jerzy Zawartka (Zespół Parków Krajobrazowych Pogórza w Tarnowie) i Jerzy Woliński (Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Tarnowa).

Osobom biorącym udział w warsztatach będą wydawane zaświadczenia ukończenia formy oraz materiały metodyczne.
Ilość miejsc ograniczona!
Bliższe informacje :
Pałac Młodzieży
ul. Piłsudskiego 24
tel. 622-03-85
33-100 Tarnów

Pałac Młodzieży w Tarnowie (ul. Piłsudskiego 24) zaprasza w marcu wszystkich zainteresowanych na warsztaty edukacyjne „Sztuka Tworzenia”. Przygotowane zostały cztery formy warsztatowe. Podczas pierwszego z nich mowa będzie o pomocy młodzieży w trudnych sytuacjach psychologicznych, podczas drugiego - o postępowaniu z dziećmi z zaburzeniami w zachowaniu, trzeci traktował będzie o rekreacji i relaksacji, czwarty natomiast dotyczy przyrody i ekologii. I. „Jak pomagać dzieciom i młodzieży w trudnych sytuacjach” Termin : 06.03.2004 r. (sobota) – godz. 10.00-16.00 Ilość godzin : 8 W programie : - sekty – mit czy rzeczywistość - asertywność - style komunikacji i ich wpływ na porozumienie z ludźmi - zaburzenia zachowania, emocje m.in. agresja, nerwice, depresja – rozpoznawanie i sposoby radzenia. Zajęcia poprowadzi Grażyna Skarżyńska (Pogotowie Opiekuńcze w Tarnowie) i o. Tomasz Marjański (Dominikańskie Centrum Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych w Krakowie). II. „Jak postępować z dziećmi z zaburzeniami w zachowaniu” Termin : 13.03.2004 r. (sobota) – godz. 10.00-16.00 Ilość godzin : 8 W programie : - metody terapeutyczne - trening – pokaz metody wg I. Denisona - terapia teatralna a nadpobudliwość emocjonalna Zajęcia poprowadzi Monika Karpińska (Poradnia Psychologiczna w Tarnowie) i Ziuta Zającówna (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie). III. „Rekreacja sztuką relaksu” Termin : 20.03.2004 r. (sobota) – godz. 10.00-16.00 Ilość godzin : 8 W programie : - metody relaksacyjne w treningu rekreacyjnym - korekta wad postawy – pokaz ćwiczeń - witaminy i minerały jako wsparcie w korekcie wad postawy Zajęcia poprowadzi Ewa Worwa (Gabinet Leczenia Wad Postawy w Tarnowie) i Wiesław Wojtanowski (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie). IV. „Przyroda – ochrona środowiska, ekologia” Termin : 27.03.2004 r. (sobota) – godz. 10.00-16.00 Ilość godzin : 8 W programie : - lekcje przyrody w terenie - nasze środowisko – kalendarium ekologiczne rok 2004. Granty – konkursy – wystawy - żywność „EKO” – kuchnie świata Zajęcia poprowadzi Jerzy Zawartka (Zespół Parków Krajobrazowych Pogórza w Tarnowie) i Jerzy Woliński (Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Tarnowa). Osobom biorącym udział w warsztatach będą wydawane zaświadczenia ukończenia formy oraz materiały metodyczne. Ilość miejsc ograniczona! Bliższe informacje : Pałac Młodzieży ul. Piłsudskiego 24 tel. 622-03-85 33-100 Tarnów