1. Warsztaty japońskie w Odporyszowie

Warsztaty japońskie w Odporyszowie

W dniu 24 lipca 2018 roku w Odporyszowie odbyły się warsztaty japońskie z udziałem dzieci z Siemachy oraz z dziećmi uczęszczającymi na półkolonie w Odporyszowie. Na zaproszenie dyrektora ks. Andrzeja Augustyńskiego w warsztatach udział wziął m.in. starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Podczas warsztatów można było wcielić się w postać Gejszy w tradycyjnym japońskim stroju i makijażu, spróbować swoich umiejętności w karate, kaligrafii oraz wziąć udział w ceremonii picia japońskiej matchy. Dzieci wraz z kucharzami Hotelu Hilton Garden Inn w Krakowie przygotowali pyszne sushi, a firma Toyota Kobos z Tarnowa zaprezentowała japońską motoryzację. Japonia przeciętnemu Europejczykowi kojarzy się z Tokio, kimono, sushi, elektroniką, samochodami i trzęsieniami ziemi. Jednak Japonia to jedno z najbardziej specyficznych miejsc na ziemi, które różni się w wielu aspektach od reszty świata. Dzięki wszystkim atrakcjom, które organizatorzy przygotowali uczestnicy mogli choć na chwilę przenieść się do kraju „kwitnącej wiśni” lub kraju „wschodzącego słońca”, bo również tak nazywana jest Japonia.