Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Warsztaty Kompetencji Społecznych i Rodzicielskich w projekcie "Dobra przyszłość"

Warsztaty Kompetencji Społecznych i Rodzicielskich w projekcie "Dobra przyszłość"

Warsztaty Kompetencji Społecznych i Rodzicielskich w projekcie

W dniach 24 - 25 sierpnia 2013 roku Uczestnicy Projektu pn. „Dobra Przyszłość” – rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej wzięli udział w dwudniowych Warsztatach Kompetencji Społecznych i Rodzicielskich. W trakcie Warsztatów, które odbywały się w urokliwej scenerii polskich gór, a które poprowadził psycholog z długoletnim doświadczeniem w pracy z rodziną Pani Anna Kijak, Uczestnicy Projektu zdobywali wiedzę z zakresu interwencji kryzysowej, mediacji rodzinnej, profilaktyki i terapii osób które mają trudności lub wykazują potrzebę wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych. Warsztaty dotyczyły szeroko rozumianych problemów funkcjonowania rodziny, w tym problemów wychowawczych w rodzinach naturalnych i zastępczych oraz problemów w opiece nad osobą niepełnosprawną. Wszyscy chętni mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach rehabilitacyjnych na basanie.

Przez cały okres trwania Warsztatów do dyspozycji Uczestników Projektu był pracownik socjalny zatrudniony w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Doradca ds. Osób Niepełnosprawnych. Udzielali oni porad z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, zabezpieczenia społecznego oraz informacji dotyczących procedur składania wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i dokumentów jakie należy do tych wniosków dołączyć.

W czasie Warsztatów, małoletnie osoby zależne od Uczestników Projektu miały zapewnioną opiekę, w tym udział w zajęciach plastycznych i sportowych.

Na zakończenie Warsztatów, Uczestnicy Projektu mieli możliwość wzięcia udziału w zabawie tanecznej oraz pieszej wycieczce dnem zalesionej doliny Strążyskiej, należącej do najciekawszych i najliczniej odwiedzanych, tatrzańskich dolin reglowych. Szlak spacerowy wiódł wzdłuż Strążyskiego Potoku, kilkukrotnie przecinając go. Im głębiej wkraczaliśmy w dolinę tym efektowniej prezentowały się kaskady na Strążyskim Potoku.

Atrakcyjność Warsztatów podkreślał fakt, iż były one bezpłatne dla wszystkich uczestników. Ich sfinansowanie tj. pokrycie kosztów transportu, noclegu, oraz posiłku, było możliwe dzięki finansowaniu projektu pn. „Dobra Przyszłość” przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt ten nieprzerwanie od roku 2008 realizowany jest na terenie Powiatu Dąbrowskiego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zadanie realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII – Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1. – Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

Źródło: PCPR 

 

 

W dniach 24 - 25 sierpnia 2013 roku Uczestnicy Projektu pn. „Dobra Przyszłość” – rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej wzięli udział w dwudniowych Warsztatach Kompetencji Społecznych i Rodzicielskich. W trakcie Warsztatów, które odbywały się w urokliwej scenerii polskich gór, a które poprowadził psycholog z długoletnim doświadczeniem w pracy z rodziną Pani Anna Kijak, Uczestnicy Projektu zdobywali wiedzę z zakresu interwencji kryzysowej, mediacji rodzinnej, profilaktyki i terapii osób które mają trudności lub wykazują potrzebę wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych. Warsztaty dotyczyły szeroko rozumianych problemów funkcjonowania rodziny, w tym problemów wychowawczych w rodzinach naturalnych i zastępczych oraz problemów w opiece nad osobą niepełnosprawną. Wszyscy chętni mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach rehabilitacyjnych na basanie. Przez cały okres trwania Warsztatów do dyspozycji Uczestników Projektu był pracownik socjalny zatrudniony w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Doradca ds. Osób Niepełnosprawnych. Udzielali oni porad z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, zabezpieczenia społecznego oraz informacji dotyczących procedur składania wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i dokumentów jakie należy do tych wniosków dołączyć. W czasie Warsztatów, małoletnie osoby zależne od Uczestników Projektu miały zapewnioną opiekę, w tym udział w zajęciach plastycznych i sportowych. Na zakończenie Warsztatów, Uczestnicy Projektu mieli możliwość wzięcia udziału w zabawie tanecznej oraz pieszej wycieczce dnem zalesionej doliny Strążyskiej, należącej do najciekawszych i najliczniej odwiedzanych, tatrzańskich dolin reglowych. Szlak spacerowy wiódł wzdłuż Strążyskiego Potoku, kilkukrotnie przecinając go. Im głębiej wkraczaliśmy w dolinę tym efektowniej prezentowały się kaskady na Strążyskim Potoku. Atrakcyjność Warsztatów podkreślał fakt, iż były one bezpłatne dla wszystkich uczestników. Ich sfinansowanie tj. pokrycie kosztów transportu, noclegu, oraz posiłku, było możliwe dzięki finansowaniu projektu pn. „Dobra Przyszłość” przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ten nieprzerwanie od roku 2008 realizowany jest na terenie Powiatu Dąbrowskiego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. Zadanie realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII – Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1. – Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie. Źródło: PCPR