Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Warsztaty pn. „Folkowe ozdoby świąteczne”

Warsztaty pn. „Folkowe ozdoby świąteczne”

Warsztaty pn. „Folkowe ozdoby świąteczne”

7 grudnia 2022 roku w Stanicy Turystycznej w Brniu odbyły się warsztaty pn. „Folkowe ozdoby świąteczne”, które zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach realizowanego projektu pn. „To i owo na Folkowo” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Fundacji PZU.

W warsztatach uczestniczyły dzieci i młodzież z terenu powiatu dąbrowskiego, które pod fachowym okiem prowadzącej wykonały tradycyjne ozdoby choinkowe przy wykorzystaniu rozmaitych materiałów. Z opłatka powstały „Światy” – jedne z najstarszych ozdób bożonarodzeniowych, z kolei ze słomy uczestnicy zajęć wykonali aniołka, a z bibuły jeżyki. Podczas dwugodzinnych twórczych warsztatów została również wytłumaczona symbolika kolorów i używanych dawniej surowców.

Warsztaty były już drugim działaniem zrealizowanym w ramach projektu pn. „To i owo na Folkowo”, który ma na celu ukierunkowanie i rozwinięcie kompetencji kulturowych mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego poprzez edukację kulturalną i animację kultury.

Ostatnim przedsięwzięciem projektowym jest koncert kapeli „Ciupaga”, który odbędzie się 29 grudnia 2022 roku o godz. 18:00 w kościele parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

7 grudnia 2022 roku w Stanicy Turystycznej w Brniu odbyły się warsztaty pn. „Folkowe ozdoby świąteczne”, które zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach realizowanego projektu pn. „To i owo na Folkowo” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Fundacji PZU. W warsztatach uczestniczyły dzieci i młodzież z terenu powiatu dąbrowskiego, które pod fachowym okiem prowadzącej wykonały tradycyjne ozdoby choinkowe przy wykorzystaniu rozmaitych materiałów. Z opłatka powstały „Światy” – jedne z najstarszych ozdób bożonarodzeniowych, z kolei ze słomy uczestnicy zajęć wykonali aniołka, a z bibuły jeżyki. Podczas dwugodzinnych twórczych warsztatów została również wytłumaczona symbolika kolorów i używanych dawniej surowców. Warsztaty były już drugim działaniem zrealizowanym w ramach projektu pn. „To i owo na Folkowo”, który ma na celu ukierunkowanie i rozwinięcie kompetencji kulturowych mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego poprzez edukację kulturalną i animację kultury. Ostatnim przedsięwzięciem projektowym jest koncert kapeli „Ciupaga”, który odbędzie się 29 grudnia 2022 roku o godz. 18:00 w kościele parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej, na który już dziś serdecznie zapraszamy.