1. Warsztaty poświęcone tworzeniu Gminnych Programów Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, iż w dniu 4 listopada 2009r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej miały miejsce warsztaty poświęcone tworzeniu Gminnych Programów Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, których tworzenie i realizacja należy do zadań własnych gmin, zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. 2005 Nr 180, poz. 1493). Warsztaty zostały poprowadzone przez Panią psycholog Małgorzatę Sadowniczyk, która posiada zaświadczenie o ukończeniu cyklu szkoleniowo-warsztatowego „Przemoc wobec dziecka – strategie interwencji kryzysowej" oraz „Przygotowania kadr pomocy społecznej do wdrażania nowych metod pracy z rodziną w kryzysie", jak również „Procedura pracy ze sprawcą przemocy". W warsztatach wzięli udział przedstawiciele gminnych ośrodków pomocy społecznej z terenu Powiatu Dąbrowskiego jak również gminni koordynatorzy Programu „Przeciw przemocy. Budowanie lokalnych koalicji – interwencje w przemocy domowej" .