Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Warsztaty profilaktyczne dla uczniów ZSP w Brniu

Warsztaty profilaktyczne dla uczniów ZSP w Brniu

Warsztaty profilaktyczne dla uczniów ZSP w Brniu

25 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu odbyły się warsztaty profilaktyczne, których celem było zapoznanie uczniów z mechanizmami uzależnienia i możliwościami leczenia, a także przygotowanie uczestników do podejmowania samodzielnych decyzji odnoszących się do sięgania po substancje psychoaktywne.

W warsztatach wzięło udział 26 uczniów – przedstawicieli z klas I – III. Uczniowie, oprócz tematów dotyczących profilaktyki uzależnień, analizowali zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia, a także rozwijali umiejętności współpracy, porozumiewania się w grupie, przezwyciężania napięć emocjonalnych. Prowadzące warsztaty: Pani Anna Nasiadka oraz  Pani Wiesława Pyzik z Oddziału Rejonowego PCK w Tarnowie poruszyły również kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza jeśli chodzi o kierowanie samochodem znajdując pod wpływem alkoholu.

Ze względu na warsztatowy charakter warsztatów młodzież samodzielnie mogła zająć się rozwiązywaniem poszczególnych zagadnień.

Warsztaty odbyły się dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej – dotacja samorządu powiatu dąbrowskiego dla Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK na realizację zadania „Promowanie zdrowego stylu życia bez uzależnień”. 

25 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu odbyły się warsztaty profilaktyczne, których celem było zapoznanie uczniów z mechanizmami uzależnienia i możliwościami leczenia, a także przygotowanie uczestników do podejmowania samodzielnych decyzji odnoszących się do sięgania po substancje psychoaktywne. W warsztatach wzięło udział 26 uczniów – przedstawicieli z klas I – III. Uczniowie, oprócz tematów dotyczących profilaktyki uzależnień, analizowali zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia, a także rozwijali umiejętności współpracy, porozumiewania się w grupie, przezwyciężania napięć emocjonalnych. Prowadzące warsztaty: Pani Anna Nasiadka oraz  Pani Wiesława Pyzik z Oddziału Rejonowego PCK w Tarnowie poruszyły również kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza jeśli chodzi o kierowanie samochodem znajdując pod wpływem alkoholu. Ze względu na warsztatowy charakter warsztatów młodzież samodzielnie mogła zająć się rozwiązywaniem poszczególnych zagadnień. Warsztaty odbyły się dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej – dotacja samorządu powiatu dąbrowskiego dla Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK na realizację zadania „Promowanie zdrowego stylu życia bez uzależnień”.