1. Warsztaty Terapii Zajęciowej uroczyście otwarte i poświecone !

Warsztaty Terapii Zajęciowej uroczyście otwarte i poświecone !

Poświęcenia dokonał J.E. ks. Bp. Władysław Bobowski.

źródło: Stow. POMOCNA DŁOŃ i Urząd Gminy Dąbrowa Tarn.

W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia w Dąbrowie Tarnowskiej uroczyście otwarto i poświęcono Warsztaty Terapii Zajęciowej. Mieszczą się one w odremontowanym staraniem Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" budynku przy ul. Kościuszki 34. Budynek nieodpłatnie przekazała w użytkowanie na 30 lat Gmina Dąbrowa Tarnowska. Od tego momentu już 35 osób znalazło miejsce gdzie pod okiem terapeutów i wychowawców mogą uczyć się, rozwijać swoje zainteresowania.Wśód nich są także także m.in. Marcin Bezak - Mistrz Olimpijski w narciarstwie klasycznym z Olimpiad Specjalnych oraz Janusz Minor - medalista w podnoszeniu ciężarów i gimnastyce. Na uroczystość przybyli znakomici Goście. Symbolicznego otwarcia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej dokonali I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Półtorak, Poseł RP Andrzej Skrzyński, V-ce Prezes PFRON Janusz Wesołowski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek i Starosta Dąbrowski - Krzysztof Kaczmarski.Poświęcenia dokonał J.E. ks. Bp. Władysław Bobowski.Na uroczystości zorganizowanej i przygotowanej przez wychowawców i wychowanków WTZ wszystkich serdecznie powitała Prezes Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" Barbara Sobecka - Mikos, Starosta Krzysztof Kaczmarski przypomniał przebieg starań o uruchomienie warsztatów.Wśród zaproszonych gości przybyli parlamentarzyści ziemi dąbrowskiej i tarnowskiej - Posłowie RP: Andrzej Skrzyński, Wiesław Woda, Aleksander Grad, Marian Curyło, Senator RP Józef Sztorc oraz Dyrektor Oddziału Małopolskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - Tadeusz Mękarski.Nie zabrakło również szczególnie wrażliwych na pomoc bliźnim, którzy oczekują wsparcia księży: ks. Prałata Józefa Poremby - Proboszcza dąbrowskiej Parafii i ks. Janusza Halika - Proboszca Parafii w Szarwarku. Wychowanków WTZ, którzy przygotowali przepiękny siew kolęd zaszczycili również samorządowcy z terenu dąbrowskiej Gminy i Powiatu. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do dzieła, jakim się stało zorganizowanie i przystosowanie, w tak krótkim czasie, do wymagań osób niepełnosprawnych, nowo otwartych WTZ'ów w imieniu podopiecznych szczerze i z całego serca dziękowała Prezes - Barbara Sobecka - Mikos. Szczególne podziękowania należą się, jak sama podkreśliła trzem Andrzejom - Andrzejowi Kicie, Andrzejowi Fidzie i Andrzejowi Buśko, którzy bezinteresownie wykonali wszelkie dokumentacje adaptacyjne budynku oraz ufundowali pamiątkowe tablice. Całość prac przystosowawczo remontowych wykonała Firma Zdzisława Janiszewskiego "Wibrobet", zaś nadzór inwestorski prowadził Jan Dorosz. Wojciech Filemonowicz - Prezes Fundacji im. Andrzeja Urbańczyka przekazał trzy zestawy komputerowe na wyposażenie pracowni informatycznej. Na uruchomienie i wyposażenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej: PFRON przeznaczył 240.000 zł, Rada Miejska w Dąbrowie Tarnowskiej przeznaczyła 10.000 zł, Rada Powiatu Dąbrowskiego - 20.000 zł, zaś dzięki promocji w kraju i za granicą przez Pawła Srokę, Niezrzeszona Polonia w Chicago przeznaczyła 5.000 $ USA. Wszystkie podziękowania najpiękniej brzmiały wplecione w słowa bożonarodzeniowej pastorałki śpiewanej z niezwykłą radością i zapałem przez tych których dotknął zły los, lecz teraz mogą próbować zmienić go i mieć uśmiech na twarzy, jaki królował w czasie składania sobie wzajem światecznych życzeń i łamiąc się Opłatkiem Wigilijnym. źródło: Stow. POMOCNA DŁOŃ i Urząd Gminy Dąbrowa Tarn.