Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wartościowy film o przyjaźni „Mój przyjaciel orzeł”

Wartościowy film o przyjaźni „Mój przyjaciel orzeł”

Wartościowy film o przyjaźni „Mój przyjaciel orzeł”

Kino „Sokół" proponuje w najbliższym tygodniu (20-25 maja) bardzo wartościowy i zarazem atrakcyjny film familijny pt. „Mój przyjaciel orzeł". W zalewie tandety, popkultury i komercji to dzieło odrębne i wyjątkowe...
Film ma walory wychowawcze, dystrybutor dołączył do niego pożyteczne materiały edukacyjne dla nauczycieli (Kino „Sokół" dysponuje nimi w wersji drukowanej – na żądanie dla pedagogów).

„Mój przyjaciel orzeł" to opowieść o młody chłopcu, który próbuje ocalić orła, wyrzuconego z gniazda. Zrealizowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik filmowych i operatorskich opowieść o przyjaźni chłopca z dzikim orłem fascynuje i urzeka pięknem ujęć dzikiej przyrody.

Zdjęcia do filmu powstawały kilka lat, aby losy dzikiego orła ukazać z niespotykanym dotąd realizmem. Pierwsze ujęcia zrealizowano, gdy pisklę wykluwało się z jaja, a potem śledzono rozwój dorastającego w naturze orła.
Nikt dotąd nie zbliżył się z kamerą do dziko żyjących orłów tak jak twórcy „Mojego przyjaciela orła". Dzięki temu widz będzie miał niezwykłe wrażenie uczestniczenia w losach dzikich bohaterów, a także zobaczy na własne oczy niedostępne dla ludzi miejsca ich życia.

Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.

files/aktualnosci/2016/05_maj/21_Wartosciowy_film_o_przyjazni_Moj_przyjacie_ orzel/mpo plakat.jpg

DDK/MS

Kino „Sokół" proponuje w najbliższym tygodniu (20-25 maja) bardzo wartościowy i zarazem atrakcyjny film familijny pt. „Mój przyjaciel orzeł". W zalewie tandety, popkultury i komercji to dzieło odrębne i wyjątkowe...Film ma walory wychowawcze, dystrybutor dołączył do niego pożyteczne materiały edukacyjne dla nauczycieli (Kino „Sokół" dysponuje nimi w wersji drukowanej – na żądanie dla pedagogów). „Mój przyjaciel orzeł" to opowieść o młody chłopcu, który próbuje ocalić orła, wyrzuconego z gniazda. Zrealizowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik filmowych i operatorskich opowieść o przyjaźni chłopca z dzikim orłem fascynuje i urzeka pięknem ujęć dzikiej przyrody. Zdjęcia do filmu powstawały kilka lat, aby losy dzikiego orła ukazać z niespotykanym dotąd realizmem. Pierwsze ujęcia zrealizowano, gdy pisklę wykluwało się z jaja, a potem śledzono rozwój dorastającego w naturze orła.Nikt dotąd nie zbliżył się z kamerą do dziko żyjących orłów tak jak twórcy „Mojego przyjaciela orła". Dzięki temu widz będzie miał niezwykłe wrażenie uczestniczenia w losach dzikich bohaterów, a także zobaczy na własne oczy niedostępne dla ludzi miejsca ich życia. Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat. DDK/MS