1. Weź udział w akcji „Mleko dla Kurdystanu”

Weź udział w akcji „Mleko dla Kurdystanu”

Aby wspomóc akcję MLEKO DLA KURDYSTANU
wystarczy wysłać SMS z hasłem MLEKO na numer 72052 (2,46 zł z VAT)
lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem MLEKO.

Szczegóły dotyczące akcji na stronie: www.kurdystan.caritas.pl.

files/aktualnosci/2016/05_maj/10_Wez_udzial_w_akcji_Mleko_dla_Kudystanu/MLEKOdlaKURDYSTANU_baner-.jpg

4 kwietnia na wniosek Pełnomocnika Regionalnego Rządu Kurdystanu w Iraku Caritas Polska rozpoczął akcję „Mleko dla Kurdystanu". Celem akcji MLEKO DLA KURDYSTANU jest finansowanie mleka w proszku dla jak największej liczby niemowląt i małych dzieci przybywających w obozach dla uchodźców w Irackim Kurdystanie. Dzienny koszt mleka dla jednego dziecka to jedynie 5 zł, dzieci potrzebujących wsparcia jest tam jednak kilka tysięcy. W obozach tych zamieszkuje już prawie dwa miliony osób, w tym kilkaset tysięcy dzieci і niemowląt. Zważywszy na fakt, te Małopolską łączą partnerskie związki z irackim Kurdystanem – w tym roku obchodzić będziemy ich pięciolecie – uważamy, że wśród podmiotów niosących pomoc nie może zabraknąć Województwa Małopolskiego. W 30 obozach dla uchodźców na terenie irackiego Kurdystanu mieszka ponad 300 tys. osób – wśród nich rodziny z małymi dziećmi, w których matki są często jedynymi żywicielkami. Poza tym w wielu przypadkach młode matki przeżywają szok związany z nagłą ucieczką i doznaną przemocą, co często prowadzi do trudności w posiadaniu naturalnego mleka. W obozach znajduje się także wiele sierot. Inicjatywa Caritas Polska jest bardzo potrzebna. Proszę Polaków, Irakijczyków, Kurdów, Syryjczyków mieszkających w Polsce, żeby wspierali tą akcję, żeby choć trochę poprawić sytuację dzieci w obozach w Kurdystanie – powiedział podczas konferencji prasowej Ziyad Raoof, pełnomocnik Rządu Regionalnego Kurdystanu. Przeżywamy Tydzień Miłosierdzia, szczególnie teraz, jesteśmy jeszcze bardziej świadomi tej tragedii, która dzieje się na Bliskim Wschodzie. Dzienna porcja mleka dla dziecka kosztuje 5 zł. Zwracamy się z apelem i gorącą prośbą do ludzi dobrej woli, aby wsparli ten projekt – zachęca do zaangażowania na rzecz uchodźców ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska. Aby wspomóc akcję MLEKO DLA KURDYSTANUwystarczy wysłać SMS z hasłem MLEKO na numer 72052 (2,46 zł z VAT)lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem MLEKO. Szczegóły dotyczące akcji na stronie: www.kurdystan.caritas.pl.