1. Weźmy aktywny udział w II turze wyborów prezydenckich w dniu 12 lipca 2020 roku

Weźmy aktywny udział w II turze wyborów prezydenckich w dniu 12 lipca 2020 roku

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego,

Wierzymy, że możemy liczyć na Waszą aktywną postawę!

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego, Po raz kolejny w wolnej Polsce wybierzemy Prezydenta Rzeczypospolitej. To nasz przywilej jako obywateli suwerennego państwa. W ten sposób wspólnie zdecydujemy, w jakim kierunku będzie się rozwijać nasza Ojczyzna przez kolejne lata. Głosowanie w II turze wyborów w najbliższą niedzielę 12 lipca jest niezwykle ważne dla Polski, więc także dla nas, mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego. 28 czerwca 2020 roku w I turze wyborów frekwencja w Województwie Małopolskim wyniosła 67,22%, natomiast w naszym powiecie 56,73%. Powiat Dąbrowski uzyskał najniższą frekwencję w Małopolsce spośród 22 powiatów. W drugiej turze wyborów wykażmy się większą aktywnością. Udział w głosowaniu to nasza obywatelska powinność, dzięki której mamy wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza Ojczyzna. Prezydent jest w Polsce gwarantem suwerenności i strażnikiem wartości. Wybierając głowę państwa, opowiadamy się za tym, w co wierzymy i jakich zasad chcemy się trzymać. W momencie głosowania w szczególny sposób bierzemy odpowiedzialność za nasze rodziny, Ojczyznę, ład społeczny i naszą przyszłość. Brak udziału w wyborach to też decyzja- oddanie prawa innym do decydowania o naszym wspólnym domu. Brońmy tego, co jest dla nas ważne. Wybierzmy osobę, która będzie nas godnie, uczciwie reprezentować i służyć wszystkim Polakom. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w wyborach. Niech każdy z nas zagłosuje zgodnie z własnymi poglądami i własnym sumieniem, w duchu odpowiedzialności za stabilną przyszłość naszej Ojczyzny. Wierzymy, że możemy liczyć na Waszą aktywną postawę! Frekwencja w pierwszej turze wyborów w Województwie Małopolskim i Powiecie Dąbrowskim (www.wybory.gov.pl):