Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wyjazd uczniów z PCEiKZ na Słowację w ramach wymiany młodzieży „We have rights. Humans”

Wyjazd uczniów z PCEiKZ na Słowację w ramach wymiany młodzieży „We have rights. Humans”

Wyjazd uczniów z PCEiKZ na Słowację w ramach wymiany młodzieży „We have rights. Humans”

W dniach 27 marca - 5 kwietnia 2019 roku uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie uczestniczyli w wymianie młodzieży „We have rights. Humans”, zorganizowanej w ramach projektu wymiany studentów i uczniów Erasmus. Wyjazd do malowniczej Bańskiej Szczawnicy na Słowacji został zorganizowany przez fundację European Mobility Center.

W projekcie uczestniczyło 28 młodych osób ze Słowacji, Rumunii, Portugalii, Polski i Włoch. Zajęcia miały na celu zwiększenie wrażliwości i rozpoznawalności Praw Człowieka. Uczestnicy rozwijali swoje kompetencje poprzez warsztaty oparte na edukacji nieformalnej, zwłaszcza poprzez takie metody jak: drama, teatr improwizacji, PhotoVoice.

W wymianie młodzieży uczestniczyli: Karolina Wrona, Weronika Gmyrek oraz Liwia Soja z klasy II LO/A oraz Daniel Światłowski z klasy III, a w przygotowaniu wyjazdu pomagała nauczycielka języka włoskiego Stella Dąbroś.

Przez dziewięć dni pobytu, uczestnicy brali udział w różnorodnych warsztatach na temat praw człowieka. Wśród metod pracy znalazły się m. in. zastosowanie metod improwizacji i sztuki teatralnej, wymiany poglądów i zdań uczestników na temat praw człowieka, ich znaczenia i problemów wynikających z braku ich przestrzegania.

Projekt zintegrował młode osoby biorące w nim udział. Każda grupa z danego kraju podczas "Wieczorów Kulturowych" miała okazję zaprezentować swój kraj, jego tradycyjne potrawy, tańce i zwyczaje regionalne.

Udział w projekcie kończył się otrzymaniem przez uczestników certyfikatu na poziomie A1.

Głównymi zadaniami było: wymiana wiedzy i doświadczenia uczestników poprzez nieformalne warsztaty dotyczące praw człowieka i promowanie ich uznania w lokalnej społeczności poprzez działania następcze.

Cele zajęć :

  • rozwijanie rywalizacji wśród młodzieży za pomocą metodologii teatralnej
  • promowanie świadomość wśród młodzieży na temat praw człowieka poprzez kampanię online,
  • promowanie tolerancji, solidarności, równości, wolności słowa, myśli, religii, dialogu międzynarodowego i międzyreligijnego
  • stworzenie broszury o prawach człowieka.

Uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i kompetencji Zawodowych w Szczucinie składają serdeczne podziękowania Pani Agnieszce Kozieł z Fundacji European Mobility Center, dzięki której młodzież mogła wziąć udział w projekcie.

www.pceikz.pl /mags

W dniach 27 marca - 5 kwietnia 2019 roku uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie uczestniczyli w wymianie młodzieży „We have rights. Humans”, zorganizowanej w ramach projektu wymiany studentów i uczniów Erasmus. Wyjazd do malowniczej Bańskiej Szczawnicy na Słowacji został zorganizowany przez fundację European Mobility Center. W projekcie uczestniczyło 28 młodych osób ze Słowacji, Rumunii, Portugalii, Polski i Włoch. Zajęcia miały na celu zwiększenie wrażliwości i rozpoznawalności Praw Człowieka. Uczestnicy rozwijali swoje kompetencje poprzez warsztaty oparte na edukacji nieformalnej, zwłaszcza poprzez takie metody jak: drama, teatr improwizacji, PhotoVoice. W wymianie młodzieży uczestniczyli: Karolina Wrona, Weronika Gmyrek oraz Liwia Soja z klasy II LO/A oraz Daniel Światłowski z klasy III, a w przygotowaniu wyjazdu pomagała nauczycielka języka włoskiego Stella Dąbroś. Przez dziewięć dni pobytu, uczestnicy brali udział w różnorodnych warsztatach na temat praw człowieka. Wśród metod pracy znalazły się m. in. zastosowanie metod improwizacji i sztuki teatralnej, wymiany poglądów i zdań uczestników na temat praw człowieka, ich znaczenia i problemów wynikających z braku ich przestrzegania. Projekt zintegrował młode osoby biorące w nim udział. Każda grupa z danego kraju podczas "Wieczorów Kulturowych" miała okazję zaprezentować swój kraj, jego tradycyjne potrawy, tańce i zwyczaje regionalne. Udział w projekcie kończył się otrzymaniem przez uczestników certyfikatu na poziomie A1. Głównymi zadaniami było: wymiana wiedzy i doświadczenia uczestników poprzez nieformalne warsztaty dotyczące praw człowieka i promowanie ich uznania w lokalnej społeczności poprzez działania następcze. Cele zajęć : rozwijanie rywalizacji wśród młodzieży za pomocą metodologii teatralnej promowanie świadomość wśród młodzieży na temat praw człowieka poprzez kampanię online, promowanie tolerancji, solidarności, równości, wolności słowa, myśli, religii, dialogu międzynarodowego i międzyreligijnego stworzenie broszury o prawach człowieka. Uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji i kompetencji Zawodowych w Szczucinie składają serdeczne podziękowania Pani Agnieszce Kozieł z Fundacji European Mobility Center, dzięki której młodzież mogła wziąć udział w projekcie. www.pceikz.pl /mags