Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wernisaż malarstwa Zofii Misiaszek-Sałańskiej

Wernisaż malarstwa Zofii Misiaszek-Sałańskiej

Wernisaż malarstwa Zofii Misiaszek-Sałańskiej

7 grudnia 2019 roku w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, odbył się wernisaż malarstwa Zofii Misiaszek Sałańskiej.

Wernisaż otwarła dyrektor instytucji Małgorzata Bułat, która przywitała artystkę oraz przybyłych gości.
Następnie głos zabrała sama autorka prac, która w pięknych słowach opowiedziała o historii swojej pasji..

Zofia Misiaszek-Sałańska jest absolwentką Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Artystka uprawia malarstwo sztalugowe olejne, pastele, rysunek. Maluje portrety z żywego modela i ze zdjęć. Wykonuje także reprodukcje, maluje zwierzęta, kwiaty, pejzaże, martwą naturę. Ukończyła w Krakowie szkołę ikonopisania. Miała 30 indywidualnych wystaw, 71 zbiorowych i 20 poplenerowych. Jej prace znajdują się u prywatnych odbiorców w kraju i za granicą. Na prywatnej audiencji ofiarowała własnoręcznie napisaną ikonę "Chrystusa Pantokratora" papieżowi Janowi Pawłowi II.

Na wernisaż przybyli między innymi: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Marek Mosio, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat” Leszek Trójniak oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie Wiesław Lizak

Całość wernisażu uświetnił występ muzyczny Klaudii Pikul, studentki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od lat związanej z Dąbrowskim Domem Kultury, gdzie udzielała się w cyklicznym projekcie „muzyka duszy”. Brała udział w wernisażach stowarzyszenia twórców kultury Powiśla. Laureatka wielu konkursów m.in. Finału IX Międzypowiatowego turnieju sztuki recytatorskiej „Poszukiwania” w kategorii poezja śpiewana, laureatka I miejsca w duecie podczas etapu Wojewódzkiego Piosenki Niezłomnej, co umożliwiło jej uczestnictwo w ogólnopolskim festiwalu w filharmonii Krakowskiej. Podczas wieczoru akompaniował jej Marcin Frąc.

Na zakończenie zostały wręczone artystkom podziękowania z symbolicznymi pamiątkami.

Dla wszystkich gości przygotowano poczęstunek przez pracowników Centrum Polonii oraz rodzinę Pani Zofii.

Wystawę można oglądać w Dworze Konopków od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Centrum Polonii w Brniu/mags

7 grudnia 2019 roku w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, odbył się wernisaż malarstwa Zofii Misiaszek Sałańskiej. Wernisaż otwarła dyrektor instytucji Małgorzata Bułat, która przywitała artystkę oraz przybyłych gości. Następnie głos zabrała sama autorka prac, która w pięknych słowach opowiedziała o historii swojej pasji.. Zofia Misiaszek-Sałańska jest absolwentką Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Artystka uprawia malarstwo sztalugowe olejne, pastele, rysunek. Maluje portrety z żywego modela i ze zdjęć. Wykonuje także reprodukcje, maluje zwierzęta, kwiaty, pejzaże, martwą naturę. Ukończyła w Krakowie szkołę ikonopisania. Miała 30 indywidualnych wystaw, 71 zbiorowych i 20 poplenerowych. Jej prace znajdują się u prywatnych odbiorców w kraju i za granicą. Na prywatnej audiencji ofiarowała własnoręcznie napisaną ikonę "Chrystusa Pantokratora" papieżowi Janowi Pawłowi II. Na wernisaż przybyli między innymi: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Marek Mosio, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat” Leszek Trójniak oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie Wiesław Lizak Całość wernisażu uświetnił występ muzyczny Klaudii Pikul, studentki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od lat związanej z Dąbrowskim Domem Kultury, gdzie udzielała się w cyklicznym projekcie „muzyka duszy”. Brała udział w wernisażach stowarzyszenia twórców kultury Powiśla. Laureatka wielu konkursów m.in. Finału IX Międzypowiatowego turnieju sztuki recytatorskiej „Poszukiwania” w kategorii poezja śpiewana, laureatka I miejsca w duecie podczas etapu Wojewódzkiego Piosenki Niezłomnej, co umożliwiło jej uczestnictwo w ogólnopolskim festiwalu w filharmonii Krakowskiej. Podczas wieczoru akompaniował jej Marcin Frąc. Na zakończenie zostały wręczone artystkom podziękowania z symbolicznymi pamiątkami. Dla wszystkich gości przygotowano poczęstunek przez pracowników Centrum Polonii oraz rodzinę Pani Zofii. Wystawę można oglądać w Dworze Konopków od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Centrum Polonii w Brniu/mags