1. Wernisaż pleneru malarskiego „Ks. Józef Poremba i Jego dzieła”

Wernisaż pleneru malarskiego „Ks. Józef Poremba i Jego dzieła”

W sobotę 18 września 2021 roku w Domu Parafialnym przy kościele NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się wernisaż prac i podsumowanie pleneru malarskiego poświęconego Śp. Ks. Prałatowi Józefowi Porembie. Autorów prac prezentujących dorobek działalności Śp. Ks. Józefa Poremby oraz zaproszonych gości powitał Proboszcz Parafii Ks. Prałat Stanisław Cyran oraz Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. W plenerze malarskim zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Parafię NMP Szkaplerznej udział wzięli artyści i amatorzy malarstwa z Powiśla Dąbrowskiego oraz dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych z grupy „Pastele” w Dąbrowskim Domu Kultury. Wernisaż prac uświetnił piękny występ muzyczny Klaudii Pikul i Maksymiliana Mola, od lat związanych z Dąbrowskim Domem Kultury, gdzie udzielają się w cyklicznym projekcie „Muzyka Duszy”. Młodzi artyści sceny zaprezentowali zróżnicowany repertuar, w którym nie zabrakło pieśni religijnych. Wystawa prac poplenerowych będzie dostępna do zwiedzania w Domu Parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej do 30 września 2021 roku.