1. Wernisaż wystawy poplenerowej w Dąbrowskim Domu Kultury

Wernisaż wystawy poplenerowej w Dąbrowskim Domu Kultury

Ośmioro artystów biorących udział w X edycji Pleneru malarskiego „Barwy Dąbrowy 2023” świętowało w sobotnie popołudnie w galerii Dąbrowskiego Domu Kultury uroczyste otwarcie wystawy prac, które są plonem pleneru. Dużą część obrazów będzie można zakupić, wspierając kulturę dąbrowską.   Organizatorami pleneru byli: DDK i Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego, zrzeszające artystów z powiatu, a nawet spoza jego granic (region tarnowski i dębicki).   Fotograficzna dokumentacja oferowanych w sprzedaży prac wraz z opisami zostanie w ciągu najbliższych dni opracowana na portalu Facebooka stowarzyszenia twórców i udostępniona na fanpage'u DDK.   Plener odbył się w dniach 10-15 lipca w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach i był częścią tegorocznych obchodów Dni Dąbrowy Tarnowskiej. Na wystawie, która potrwa do połowy września, prezentowane są prace: Moniki Bielat-Sobiczewskiej, Janiny Mikos, Ewy Łazowskiej, Anny Morawiec, Stanisława Strońskiego, Wiktora Mazura, Edmunda Wilka i Dariusza Milasa.   Pięciorgu spośród nich, obecnym na wernisażu podziękowania za wspaniałe prace i udział w plenerze, promującym piękno architektury sakralnej i przyrody, wręczyli: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec. Wśród gości wernisażu byli także m.in.: Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie Małgorzata Morawiec oraz członkowie Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy DDK w Dąbrowie Tarnowskiej: Krystyna Guzik, Halina Barabasz i Barbara Kita.   Dyrektor DDK i zarazem Sekretarz STKPD Paweł Chojnowski podziękował i pogratulował artystom, przybliżył uczestnikom imprezy kulisy organizacyjne pleneru. O ciekawostkach z minionego pleneru lipcowego opowiadał emerytowany pracownik DDK i były Prezes STKPD Edmund Wilk.
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa