1. Wianki nad Wisłą w Szczucinie

Wianki nad Wisłą w Szczucinie

W sobotę i niedzielę w Szczucinie odbyły się „Wianki nad Wisłą”. Impreza ta zorganizowana została w ramach obchodzonych „Dni Szczucina”. Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Szczucin i Samorządowe Centrum Kultury w Szczucinie. Pierwszego dnia imprezy odbywały się prezentacje miejscowości wchodzących w skład gminy Szczucin, pod wspólnym tytułem – „Moja wieś”. Odwiedzający mogli nie tylko podziwiać przygotowane stoiska, ale również degustować potrawy regionalne jak np. „placki na blasze”. Ponadto zorganizowane zostały wystawy: malarstwa – Iwony Bielaszki – Podsady i Edmunda Wilka, fotograficzna pn. „Szczucin na starej fotografii” i „Zieleń wokół nas”, pokonkursowa wystawa prac plastycznych „Szczucin miastem”. Zorganizowany został również konkurs na wianek sobótkowy. Jedną z atrakcji była również prezentacja twórczości ludowej ze Słupca i Zalipia jak również konkurs piosenki i przyśpiewki weselnej, prezentacje szkolnych teatrów ludowych, kabaretów i zespołów tańca. Pierwszy dzień imprezy został zakończony koncertem rockowym młodzieżowego zespołu Stowarzyszenia „Nadzieja”. Drugiego dnia „Dni Szczucina” odbyło się ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród ufundowanych przez Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej i organizatorów. Ponadto odbyły się występy zespołów folklorystycznych – Zespół Pieśni i Tańca „Porabianie” i zespół góralski „Zbójnicy”. Kulminacją programu było widowisko związane z sobótkową nocą i puszczanie wianków na wodę Wisły. Impreza została zakończona zabawą taneczną i pokazem sztucznych ogni.