Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wicepremier i Minister Infrastruktury monitorują sytuację powodziową w powiecie

Wicepremier i Minister Infrastruktury monitorują sytuację powodziową w powiecie

Wicepremier i Minister Infrastruktury monitorują sytuację powodziową w powiecie

Zgodnie z zapowiedzią, w dniu wczorajszym, tuż po zakończonym posiedzeniu sztabu kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, na Powiśle Dąbrowskie ponownie przyjechała wicepremier Beata Szydło wraz z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, aby ocenić obecny rozmiar zniszczeń.

Wicepremier, Minister Infrastruktury, Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk udali się w najbardziej newralgiczne miejsce w gminie Szczucin, do miejscowości Suchy Grunt, by spotkać się z ofiarnie ratującymi wały przeciwpowodziowe służbami mundurowymi oraz tamtejszymi mieszkańcami. Na miejscu rozmawiali o stratach, jakie powstały w wyniku kataklizmu oraz możliwej pomocy dla poszkodowanych.

Chcę wszystkim służbom podziękować za zaangażowanie. Oczywiście cały czas będziemy monitorować sytuację, (…) – mówiła Wicepremier.

Już trzecią dobę w powiecie dąbrowskim obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Doszło do licznych podtopień oraz zalań pół uprawnych, budynków gospodarczych i mieszkalnych. Nie przerwanie trwa akcja przeciwpowodziowa na terenie Powiśla. Trudna sytuacja w tej chwili jest na potoku Upust w miejscowości Suchy Grunt. Tam, jak i w innych miejscach uszczelniane są wały przeciwpowodziowe. W akcji ratowniczej biorą udział strażacy, policjanci, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz osadzeni z zakładu karnego w Tarnowie.

mags/gd

Zgodnie z zapowiedzią, w dniu wczorajszym, tuż po zakończonym posiedzeniu sztabu kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, na Powiśle Dąbrowskie ponownie przyjechała wicepremier Beata Szydło wraz z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, aby ocenić obecny rozmiar zniszczeń. Wicepremier, Minister Infrastruktury, Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk udali się w najbardziej newralgiczne miejsce w gminie Szczucin, do miejscowości Suchy Grunt, by spotkać się z ofiarnie ratującymi wały przeciwpowodziowe służbami mundurowymi oraz tamtejszymi mieszkańcami. Na miejscu rozmawiali o stratach, jakie powstały w wyniku kataklizmu oraz możliwej pomocy dla poszkodowanych. Chcę wszystkim służbom podziękować za zaangażowanie. Oczywiście cały czas będziemy monitorować sytuację, (…) – mówiła Wicepremier. Już trzecią dobę w powiecie dąbrowskim obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Doszło do licznych podtopień oraz zalań pół uprawnych, budynków gospodarczych i mieszkalnych. Nie przerwanie trwa akcja przeciwpowodziowa na terenie Powiśla. Trudna sytuacja w tej chwili jest na potoku Upust w miejscowości Suchy Grunt. Tam, jak i w innych miejscach uszczelniane są wały przeciwpowodziowe. W akcji ratowniczej biorą udział strażacy, policjanci, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz osadzeni z zakładu karnego w Tarnowie. mags/gd