Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Wieczór kolęd” w Szkole Podstawowej w Zabrniu

„Wieczór kolęd” w Szkole Podstawowej w Zabrniu

„Wieczór kolęd” w Szkole Podstawowej w Zabrniu

Rodzinne śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów świątecznych. Wspólne śpiewanie łączy i raduje, co stanowi istotę Świąt Bożego Narodzenia. Kolędy nie tylko należą do naszej historii lecz tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Kolędy nikogo nie pozostawiają obojętnym, u każdego z nas są źródłem mniej lub bardziej głębokich przeżyć. Wspólne śpiewanie kolęd łączy pokolenia. Trzeba, abyśmy tego bogactwa nie zgubili.

Dlatego też 12 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu miało miejsce niezwykłe, pełne ciepła i magii wydarzenie - „Wieczór kolęd”, które staje się tu tradycją i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W tym wyjątkowym wydarzeniu zgromadziła się społeczność szkolna, a także zaproszeni goście. Samorząd powiatowy reprezentowali: Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, a także radny Andrzej Urbanik.

Witając zebranych Dyrektor Szkoły Genowefa Dzięgiel podziękowała za tak liczne przybycie i podkreśliła, że śpiewanie kolęd i pastorałek to piękny polski zwyczaj, który szkoła podtrzymuje. Zwróciła też uwagę na to, że kolędy przepełnione są ciepłem, dobrem i miłością – tym wszystkim czego każdy z nas potrzebuje. Przytaczając słowa patrona szkoły Jana Pawła II „Narodzony Jezus – to miłość, która pozostaje i przemienia każdego człowieka”, życzyła wszystkim szczęścia rodzinnego i błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej w skupieniu, w świątecznej scenerii, z nastrojowym światłem i płonącymi lampionami rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Nastrój jaki towarzyszył temu wydarzeniu spowodował, że jeszcze na moment każdy mógł wrócić myślami do wieczoru wigilijnego i w gronie przyjaciół zaśpiewać wspólnie kolędy. Mali wykonawcy stanęli na wysokości zadania, pozwalając słuchaczom przeżyć chwile radości, miłych wspomnień i wielu wspaniałych doznań.

Uroczystość uświetniał również występ chóru szkolnego. Rodzice jak zwykle bardzo zaangażowali się w organizację tego radosnego spotkania.

Szkoła Podstawowa w Zabrniu/mags

Rodzinne śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów świątecznych. Wspólne śpiewanie łączy i raduje, co stanowi istotę Świąt Bożego Narodzenia. Kolędy nie tylko należą do naszej historii lecz tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Kolędy nikogo nie pozostawiają obojętnym, u każdego z nas są źródłem mniej lub bardziej głębokich przeżyć. Wspólne śpiewanie kolęd łączy pokolenia. Trzeba, abyśmy tego bogactwa nie zgubili. Dlatego też 12 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu miało miejsce niezwykłe, pełne ciepła i magii wydarzenie - „Wieczór kolęd”, które staje się tu tradycją i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym wyjątkowym wydarzeniu zgromadziła się społeczność szkolna, a także zaproszeni goście. Samorząd powiatowy reprezentowali: Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, a także radny Andrzej Urbanik. Witając zebranych Dyrektor Szkoły Genowefa Dzięgiel podziękowała za tak liczne przybycie i podkreśliła, że śpiewanie kolęd i pastorałek to piękny polski zwyczaj, który szkoła podtrzymuje. Zwróciła też uwagę na to, że kolędy przepełnione są ciepłem, dobrem i miłością – tym wszystkim czego każdy z nas potrzebuje. Przytaczając słowa patrona szkoły Jana Pawła II „Narodzony Jezus – to miłość, która pozostaje i przemienia każdego człowieka”, życzyła wszystkim szczęścia rodzinnego i błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej w skupieniu, w świątecznej scenerii, z nastrojowym światłem i płonącymi lampionami rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Nastrój jaki towarzyszył temu wydarzeniu spowodował, że jeszcze na moment każdy mógł wrócić myślami do wieczoru wigilijnego i w gronie przyjaciół zaśpiewać wspólnie kolędy. Mali wykonawcy stanęli na wysokości zadania, pozwalając słuchaczom przeżyć chwile radości, miłych wspomnień i wielu wspaniałych doznań. Uroczystość uświetniał również występ chóru szkolnego. Rodzice jak zwykle bardzo zaangażowali się w organizację tego radosnego spotkania. Szkoła Podstawowa w Zabrniu/mags