Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wieczór kolęd w Szkole Podstawowej w Zabrniu

Wieczór kolęd w Szkole Podstawowej w Zabrniu

Wieczór kolęd w Szkole Podstawowej w Zabrniu

Kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. W okresie Świąt Bożego Narodzenia radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową. Wytwarzają nastrój bliskości i serdeczności.
Dlatego też kolejny raz w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu miało miejsce wyjątkowe spotkanie, pełne ciepła i wzruszeń - Wieczór kolęd.
W niedzielę 20 stycznia 2019 roku wspólnemu kolędowaniu przyświecało hasło „I my czekamy na Ciebie Pana”.


W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wziął Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski. Uczestniczyli również: Jan Sipior Burmistrz Szczucina, ks. Marek Łopatka Proboszcz parafii Zabrnie, radni gminy Szczucin, sołtysi, mieszkańcy miejscowości z obwodu szkoły, pracujący i emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie.
Pani Genowefa Dzięgiel - Dyrektor szkoły zwróciła się do wszystkich obecnych słowami „Okres Bożego Narodzenia jest czasem spokoju, radości, nadziei i miłości. Dzisiejsze spotkanie jest okazją, aby spędzić czas na wspólnym kolędowaniu. Organizując kolejny „Wieczór kolęd” w naszej szkole pragniemy podtrzymać tę piękną polską tradycję.”
Wszystkim zebranym życzenia na Nowy Rok złożyli: Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski, Jan Sipior Burmistrz Gminy Szczucin oraz ks. Marek Łopatka Proboszcz parafii Zabrnie.
Recytacja wierszy bożonarodzeniowych znanych polskich poetów, śpiew tradycyjnych kolęd, jak i mniej znanych pastorałek wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój oraz szczególną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Pozwoliły oderwać się od szarej rzeczywistości oraz przeżyć radość spotkania we wspólnym gronie.
Program słowno – muzyczny połączony ze wspólnym śpiewem kolęd przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Teresy Piekielniak i Pani Katarzyny Majewskiej.
Nie obyło się bez występu chóru szkolnego, którego opiekunem jest Pani Barbara Czaja. Imprezę uświetniła gra zespołu muzycznego. Całość dopełniła prezentacja multimedialna przygotowana przez Panią Marlenę Cieślak, która współgrała z montażem poetycko-muzycznym. W organizację koncertu włączyli się rodzice, którzy pomogli w przygotowaniu dekoracji i upiekli smaczne świąteczne ciasta oraz serwowali kawę i herbatę.
Niezmiernie cieszy fakt, że na wspólne kolędowanie, które odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu przyszło bardzo liczne grono mieszkańców. Było to spotkanie wielopokoleniowe. Swoją obecnością zaszczycili nie tylko starsi, dla których kolędowanie jest równocześnie miłym wracaniem pamięcią do rodzinnego domu, ale i dzieci, które miały okazję uczyć się od starszych pielęgnowania pięknych polskich tradycji.
„Wieczór kolęd” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu był spotkaniem niezwykle wyjątkowym, pełnym ciepłej, świątecznej atmosfery.

 

Źródło: PSP w Zabrniu/msmol

Kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. W okresie Świąt Bożego Narodzenia radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową. Wytwarzają nastrój bliskości i serdeczności.Dlatego też kolejny raz w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu miało miejsce wyjątkowe spotkanie, pełne ciepła i wzruszeń - Wieczór kolęd. W niedzielę 20 stycznia 2019 roku wspólnemu kolędowaniu przyświecało hasło „I my czekamy na Ciebie Pana”. W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wziął Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski. Uczestniczyli również: Jan Sipior Burmistrz Szczucina, ks. Marek Łopatka Proboszcz parafii Zabrnie, radni gminy Szczucin, sołtysi, mieszkańcy miejscowości z obwodu szkoły, pracujący i emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie.Pani Genowefa Dzięgiel - Dyrektor szkoły zwróciła się do wszystkich obecnych słowami „Okres Bożego Narodzenia jest czasem spokoju, radości, nadziei i miłości. Dzisiejsze spotkanie jest okazją, aby spędzić czas na wspólnym kolędowaniu. Organizując kolejny „Wieczór kolęd” w naszej szkole pragniemy podtrzymać tę piękną polską tradycję.”Wszystkim zebranym życzenia na Nowy Rok złożyli: Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski, Jan Sipior Burmistrz Gminy Szczucin oraz ks. Marek Łopatka Proboszcz parafii Zabrnie.Recytacja wierszy bożonarodzeniowych znanych polskich poetów, śpiew tradycyjnych kolęd, jak i mniej znanych pastorałek wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój oraz szczególną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Pozwoliły oderwać się od szarej rzeczywistości oraz przeżyć radość spotkania we wspólnym gronie.Program słowno – muzyczny połączony ze wspólnym śpiewem kolęd przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Teresy Piekielniak i Pani Katarzyny Majewskiej. Nie obyło się bez występu chóru szkolnego, którego opiekunem jest Pani Barbara Czaja. Imprezę uświetniła gra zespołu muzycznego. Całość dopełniła prezentacja multimedialna przygotowana przez Panią Marlenę Cieślak, która współgrała z montażem poetycko-muzycznym. W organizację koncertu włączyli się rodzice, którzy pomogli w przygotowaniu dekoracji i upiekli smaczne świąteczne ciasta oraz serwowali kawę i herbatę.Niezmiernie cieszy fakt, że na wspólne kolędowanie, które odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu przyszło bardzo liczne grono mieszkańców. Było to spotkanie wielopokoleniowe. Swoją obecnością zaszczycili nie tylko starsi, dla których kolędowanie jest równocześnie miłym wracaniem pamięcią do rodzinnego domu, ale i dzieci, które miały okazję uczyć się od starszych pielęgnowania pięknych polskich tradycji.„Wieczór kolęd” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu był spotkaniem niezwykle wyjątkowym, pełnym ciepłej, świątecznej atmosfery.   Źródło: PSP w Zabrniu/msmol