Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Wielka przygoda małej chmurki” w powiecie dąbrowskim

„Wielka przygoda małej chmurki” w powiecie dąbrowskim

„Wielka przygoda małej chmurki” w powiecie dąbrowskim

28 marca 2023 roku w Dąbrowskim Domu Kultury odbyły się spektakle ekologiczne zorganizowane dla dzieci klas 1-3 ze szkół podstawowych nr 1, 2 i 3 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w Gręboszowie. Uczniom towarzyszyli im Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk i doradca ds. klimatu i środowiska Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Lucjan Pasternak.

Spektakl pt. „Wielka przygoda małej chmurki” został przygotowany przez aktorów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury. Historia opowiada podróż małej chmurki na Ziemię, gdzie wraz z nowo poznanym kolegą jeżem, chce dotrzeć do swej cioci "Rzeki". Tylko ona może pokazać bohaterom jak zapobiegać zanieczyszczeniu środowiska, którego skutki wszyscy odczuwają coraz bardziej.

Podczas spektaklu uczniowie mogli dowiedzieć się między innymi jak powstaje smog i jak możemy przyczynić się do jego redukcji, jak segregować odpady i jakie korzyści przynosi to środowisku, a także jakie są przyczyny zanieczyszczeń wód i jak można im zapobiegać.

28 marca 2023 roku w Dąbrowskim Domu Kultury odbyły się spektakle ekologiczne zorganizowane dla dzieci klas 1-3 ze szkół podstawowych nr 1, 2 i 3 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w Gręboszowie. Uczniom towarzyszyli im Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk i doradca ds. klimatu i środowiska Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Lucjan Pasternak. Spektakl pt. „Wielka przygoda małej chmurki” został przygotowany przez aktorów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury. Historia opowiada podróż małej chmurki na Ziemię, gdzie wraz z nowo poznanym kolegą jeżem, chce dotrzeć do swej cioci "Rzeki". Tylko ona może pokazać bohaterom jak zapobiegać zanieczyszczeniu środowiska, którego skutki wszyscy odczuwają coraz bardziej. Podczas spektaklu uczniowie mogli dowiedzieć się między innymi jak powstaje smog i jak możemy przyczynić się do jego redukcji, jak segregować odpady i jakie korzyści przynosi to środowisku, a także jakie są przyczyny zanieczyszczeń wód i jak można im zapobiegać.