Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wielkanocne sukcesy Dąbrowian

Wielkanocne sukcesy Dąbrowian

Wielkanocne sukcesy Dąbrowian

Spore sukcesy zaliczyli reprezentanci Powiśla Dąbrowskiego podczas zakończonego w sobotę w Tarnowie XV Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Wśród nagrodzonych pierwszymi miejscami, zarówno wśród dorosłych jak i dzieci/młodzieży Powiśle miało swoich reprezentantów.

Jedną z trzech I nagród w kategorii "PISANKA TRADYCYJNA - dorośli twórcy ludowi" wywalczyła Pani Ewa Łazowska. Jedną z drugich nagród - Agata Wilk , a jedną z trzecich - Małgorzata Gumińska. Wszystkie panie pochodzą z Dąbrowy Tarnowskiej. Wyróżniony został też Pan Zdzisław Banaś z Nieczajnej Górnej tworzący m.in. strusie pisanki.
Równie udanie zaprezentowali się także młodsi artyści ludowi z Powiśla - uczestnicy Konkursu. Wsród trójki zdobywców pierwszych miejsc była aż dwójka Dąbrowian - Karol i Stefan Stroński a trzecie miejsce - Anna Chrabąszcz ze Słupca. Sonia Gądek z Dąbrowy (jej pisanki na zdjęciu) została wyróżniona.
Wyróżnione też zostały stoiska Publicznej Szkoły Podstawowej –świetlica szkolna w Dąbrowie Tarnowskiej, Urzędu Gminy w Radgoszczy oraz Świetlicy przy Szkole Podstawowej w Szczucinie.

Więcej o imprezie przeczytasz : tutaj. Tam też zobaczyć można obfity fotoreportaż z imprezy.

Źródło: Okay

Spore sukcesy zaliczyli reprezentanci Powiśla Dąbrowskiego podczas zakończonego w sobotę w Tarnowie XV Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Wśród nagrodzonych pierwszymi miejscami, zarówno wśród dorosłych jak i dzieci/młodzieży Powiśle miało swoich reprezentantów. Jedną z trzech I nagród w kategorii "PISANKA TRADYCYJNA - dorośli twórcy ludowi" wywalczyła Pani Ewa Łazowska. Jedną z drugich nagród - Agata Wilk , a jedną z trzecich - Małgorzata Gumińska. Wszystkie panie pochodzą z Dąbrowy Tarnowskiej. Wyróżniony został też Pan Zdzisław Banaś z Nieczajnej Górnej tworzący m.in. strusie pisanki.Równie udanie zaprezentowali się także młodsi artyści ludowi z Powiśla - uczestnicy Konkursu. Wsród trójki zdobywców pierwszych miejsc była aż dwójka Dąbrowian - Karol i Stefan Stroński a trzecie miejsce - Anna Chrabąszcz ze Słupca. Sonia Gądek z Dąbrowy (jej pisanki na zdjęciu) została wyróżniona.Wyróżnione też zostały stoiska Publicznej Szkoły Podstawowej –świetlica szkolna w Dąbrowie Tarnowskiej, Urzędu Gminy w Radgoszczy oraz Świetlicy przy Szkole Podstawowej w Szczucinie. Więcej o imprezie przeczytasz : tutaj. Tam też zobaczyć można obfity fotoreportaż z imprezy. Źródło: Okay