Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wielki Korowód Postaci Historycznych

Wielki Korowód Postaci Historycznych

Wielki Korowód Postaci Historycznych

Dziś ulicami Dąbrowy Tarnowskiej przeszedł Wielki Korowód Postaci Historycznych, z Mikołajem Kopernikiem na czele w towarzystwie innych postaci historycznych i przedstawicieli warstw społecznych reprezentujących polską historię w przekroju czasowym od średniowiecza, aż do współczesności. Uczestnicy mieli ze sobą biało-czerwone flagi.

Była to wspaniała lekcja historii zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach obchodów zbliżającego się Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dyrekcji, gronu pedagogicznemu i uczniom szkoły towarzyszyli, między innymi: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Marta Chrabąszcz, Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Ryczek oraz Wiceprezes Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w Tarnowie Mieczysław Śliski.

Dziś ulicami Dąbrowy Tarnowskiej przeszedł Wielki Korowód Postaci Historycznych, z Mikołajem Kopernikiem na czele w towarzystwie innych postaci historycznych i przedstawicieli warstw społecznych reprezentujących polską historię w przekroju czasowym od średniowiecza, aż do współczesności. Uczestnicy mieli ze sobą biało-czerwone flagi. Była to wspaniała lekcja historii zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach obchodów zbliżającego się Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dyrekcji, gronu pedagogicznemu i uczniom szkoły towarzyszyli, między innymi: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Marta Chrabąszcz, Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Ryczek oraz Wiceprezes Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w Tarnowie Mieczysław Śliski.