1. Wielki sukces uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Wielki sukces uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

II Miejsce w Polsce w Rankingu Egzaminów Zawodowych Perspektywy 2014, dla Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu znalazło się w gronie elitarnych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. W rankingu egzaminów zawodowych wykonanym przez PERSPEKTYWY za 2013 rok szkoła ta zajęła II miejsce w Polsce wśród wszystkich techników. W rankingu głównym PERSPEKTYW, w którym bierze się pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego, egzaminu zawodowego oraz ilość laureatów olimpiad przedmiotowych, Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu zajęło 30 miejsce w Polsce a 5 miejsce  w województwie małopolskim. Jest to wielkie wyróżnienie dla szkoły i Powiatu Dąbrowskiego, a twórcami tego sukcesu są: Pani mgr inż. Alicja Krakowska - nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz jej uczniowie. Uroczysta gala wręczenia tytułów z udziałem  Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik – Rostkowskiej  odbyła się 15 stycznia 2014 roku w Warszawie. Dyplom potwierdzający to prestiżowe wyróżnienie dla szkoły z Powiatu Dąbrowskiego odebrali  Robert Pantera Wicestarosta Dąbrowski, Jarosław Boryczka Dyrektor Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych w Brniu oraz mgr inż. Alicja Krakowska z uczniami.