Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wielkie i otwarte serce Niezrzeszonych Dąbrowiaków dla Powiśla

Wielkie i otwarte serce Niezrzeszonych Dąbrowiaków dla Powiśla

Wielkie i otwarte serce Niezrzeszonych Dąbrowiaków dla Powiśla

Stowarzyszenie Niezrzeszonych Dąbrowiaków z Chicago od lat organizuje imprezy charytatywne i wspiera mieszkańców dąbrowszczyzny. Skupia ludzi o wielkich i wrażliwych sercach. Świadczy o tym doskonale pomoc, która od ponad 20 lat trafia między innymi do Hospicjum im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej, wychowanków tutejszego Domu Dziecka, podopiecznych stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych, a także wielu instytucji.

O tej wspaniałej i dobroczynnej działalności ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem rozmawiali Katarzyna i Dariusz Szczepanek, podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej.

Kasia i Darek podkreślili, że zaufanie przyjaciół i ludzka życzliwość dodaje im sił. Internetowa zbiórka podczas pandemii była dla nich wielkim wyzwaniem, a jednak dzięki hojności zwolenników Niezrzeszonych Dąbrowiaków i to przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Mają również nadzieję, że goście dopiszą na tegorocznej zabawie w Chicago, która odbędzie się 1 października.

Z wielką radością już ponad dwadzieścia lat pomagamy potrzebującym z naszego miasta. Ta pomoc nas integruje tam za oceanem. Spotykamy się chętnie omawiając organizację zabaw, która jest jedynym jak na razie źródłem pozyskiwania środków na pomoc kierowaną do Dąbrowy Tarnowskiej. Jak wszyscy napotykamy na przeszkody, które dzielnie pokonujemy, by nasza działalność nadal przynosiła owoce – zaznaczyła Katarzyna.

Podczas pobytu w rodzinnych stronach Państwo Szczepanek 2 lipca uczestniczyli w obchodach 100-lecia MLKS Dąbrovii. Jest ona bardzo bliska sercom naszych Rodaków mieszkającym w USA. W latach 80-tych Kasia należała do sekcji łuczniczej, natomiast Dariusz grał w piłkę nożną w barwach tej drużyny. Kilka lat temu klub otrzymał komplet strojów oraz piłki meczowe.

Wzięli udział również w Festynie Charytatywnym „Pomocnej Dłoni”, który odbył się 26 czerwca.

Stowarzyszenie Niezrzeszonych Dąbrowiaków z Chicago od lat organizuje imprezy charytatywne i wspiera mieszkańców dąbrowszczyzny. Skupia ludzi o wielkich i wrażliwych sercach. Świadczy o tym doskonale pomoc, która od ponad 20 lat trafia między innymi do Hospicjum im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej, wychowanków tutejszego Domu Dziecka, podopiecznych stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych, a także wielu instytucji. O tej wspaniałej i dobroczynnej działalności ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem rozmawiali Katarzyna i Dariusz Szczepanek, podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Kasia i Darek podkreślili, że zaufanie przyjaciół i ludzka życzliwość dodaje im sił. Internetowa zbiórka podczas pandemii była dla nich wielkim wyzwaniem, a jednak dzięki hojności zwolenników Niezrzeszonych Dąbrowiaków i to przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Mają również nadzieję, że goście dopiszą na tegorocznej zabawie w Chicago, która odbędzie się 1 października. Z wielką radością już ponad dwadzieścia lat pomagamy potrzebującym z naszego miasta. Ta pomoc nas integruje tam za oceanem. Spotykamy się chętnie omawiając organizację zabaw, która jest jedynym jak na razie źródłem pozyskiwania środków na pomoc kierowaną do Dąbrowy Tarnowskiej. Jak wszyscy napotykamy na przeszkody, które dzielnie pokonujemy, by nasza działalność nadal przynosiła owoce – zaznaczyła Katarzyna. Podczas pobytu w rodzinnych stronach Państwo Szczepanek 2 lipca uczestniczyli w obchodach 100-lecia MLKS Dąbrovii. Jest ona bardzo bliska sercom naszych Rodaków mieszkającym w USA. W latach 80-tych Kasia należała do sekcji łuczniczej, natomiast Dariusz grał w piłkę nożną w barwach tej drużyny. Kilka lat temu klub otrzymał komplet strojów oraz piłki meczowe. Wzięli udział również w Festynie Charytatywnym „Pomocnej Dłoni”, który odbył się 26 czerwca.