Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wielkie inwestycje na Powiślu

Wielkie inwestycje na Powiślu

Wielkie inwestycje na Powiślu

W najbliższy piątek w Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie przy ul. Koperty otwarte – sala coraz bliżej. W starostwie powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej trwa procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę największej w ostatnich latach inwestycji oświatowej na Powiślu. Budowa sali widowiskowo sportowej ruszy już za kilka tygodni – przekonuje starosta Krzysztof Kaczmarski (na zdjęciu). 

Cała inwestycja pochłonie ponad dwa miliony trzysta tysięcy złotych. Jednak prawie 90% tej kwoty pochodzić ma ze środków zewnętrznych – Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz Ministerstwa Edukacji. To nie koniec inwestycji. Wiadomo bowiem na co zostaną wydane pieniądze przekazane przez Kancelarię Premiera na usuwanie skutków powodzi. Promesa opiewa na pół miliona ale samorząd dołoży 100 tysięcy aby zakres inwestycji był większy. Wygląda na to , że ten rok na Powiślu będzie stał pod znakiem inwestycji. 20 % budżetu starostwa , szacowanego na ponad 26 milionów pójdzie właśnie na ten cel. 

Źródło: Radio MAKS

W najbliższy piątek w Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie przy ul. Koperty otwarte – sala coraz bliżej. W starostwie powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej trwa procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę największej w ostatnich latach inwestycji oświatowej na Powiślu. Budowa sali widowiskowo sportowej ruszy już za kilka tygodni – przekonuje starosta Krzysztof Kaczmarski (na zdjęciu).  Cała inwestycja pochłonie ponad dwa miliony trzysta tysięcy złotych. Jednak prawie 90% tej kwoty pochodzić ma ze środków zewnętrznych – Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz Ministerstwa Edukacji. To nie koniec inwestycji. Wiadomo bowiem na co zostaną wydane pieniądze przekazane przez Kancelarię Premiera na usuwanie skutków powodzi. Promesa opiewa na pół miliona ale samorząd dołoży 100 tysięcy aby zakres inwestycji był większy. Wygląda na to , że ten rok na Powiślu będzie stał pod znakiem inwestycji. 20 % budżetu starostwa , szacowanego na ponad 26 milionów pójdzie właśnie na ten cel.  Źródło: Radio MAKS