Wielkie skarby Małopolski
W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego projektu pn. „Wielkie skarby Małopolski” delegacje samorządów partnerskich Powiatu Dąbrowskiego ze Słowacji i Ukrainy uczestniczyły w zwiedzaniu obiektów turystycznych promujących bogate dziedzictwo kulturowe Małopolski oraz wzięły udział w organizowanym "Święcie Powiśla Dąbrowskiego - Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych”.
Do powiatu dąbrowskiego przybyła delegacja z gminy Golianovo na Słowacji na czele z Wiceburmistrzem Peterem Pavelka oraz delegacja z miasta Bałta na Ukrainie na czele z Burmistrzem Siergiejem Mazurem.
Zaproszeni goście uczestniczyli w organizowanym "Święcie Powiśla Dąbrowskiego - Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych”, które odbyło się w dniu 28 sierpnia 2022 roku w Mędrzechowie, gdzie zapoznali się z ofertą lokalnych i regionalnych firm, organizacji pozarządowych, instytucji, a także zasmakowali regionalne potrawy przygotowane przez koła gospodyń wiejskich.
Partnerzy ze Słowacji przygotowali również swoje stoisko, na którym częstowali regionalnymi smakołykami.
Goście z zagranicy poznawali dziedzictwo kulturowe i historyczne naszego regionu. Zwiedzali malowaną wieś Zalipie, gdzie zapoznali się z historią zdobnictwa zagród w barwne motywy kwiatowe jak również zespół dworsko – parkowy w Brniu wraz ze stanicą turystyczną, gdzie można bezpłatnie wypożyczyć rower i wyruszyć na wyprawę, by odkryć najbardziej klimatyczne miejsca powiatu dąbrowskiego i województwa małopolskiego.
Ważnym punktem pobytu w Małopolsce było zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni, która jest jednym z liderów turystycznych regionu województwa małopolskiego. Na trasie turystycznej o bogactwach skrywających się w solnych podziemiach opowiadał przewodnik.
Projekt pn. „Wielkie skarby Małopolski” miał na celu wzbudzenie zainteresowania turystyką naszego regionu oraz dziedzictwem i dorobkiem kulturowym województwa małopolskiego wśród mieszkańców krajów z Europy i Europy wschodniej, a także zachęcenie ich aktywnego i twórczego udziału w kulturze i tworzenia treści kulturowych województwa małopolskiego. W regionie Małopolski od wielu lat sektor turystyki rozwijał się w dynamicznym tempie. Został on jednak zatrzymany w momencie pojawienia się pandemii COVID-19. Niezbędna więc jest realizacja intensywnej promocji, nie tylko na rynku krajowym, ale również zagranicznym.
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5