Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wielki sukces chóru Clave de sol ze Szczucina na arenie międzynarodowej

Wielki sukces chóru Clave de sol ze Szczucina na arenie międzynarodowej

Wielki sukces chóru Clave de sol ze Szczucina na arenie międzynarodowej

Chór Clave de sol ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie pod dyrekcją Ilony Mach odniósł wielkie zwycięstwo podczas Xth International Choir Festival and Competition “Canco Mediterrania” Barcelona - LIoret de Mar.

Chórzyści z powiatu dąbrowskiego zdobyli tam 3 złote medale w kategoriach „folklore”, „pop music” oraz „sacred music”.

To pierwszy chór dziecięcy w historii tego konkursu, który zdobył najwyższe miejsca we wszystkich śpiewanych kategoriach.

Serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

Poniżej pełna relacja z wyjazdu Chóru Clave de sol do Hiszpanii:

Pragniemy wszystkim ogłosić z ogromnym wzruszeniem i nieopisanymi emocjami, że podczas  Xth International Choir Festival and Competition “Canco Mediterrania” Barcelona-LIoret de Mar - chór Clave de sol zdobył 3 złote medale:

1 prize category folklore – children choirs
1 prize category pop-music – children choirs
1 prize category sacred music – children choirs

Organizator ogłosił również, że jesteśmy pierwszym chórem dziecięcym w historii tego konkursu, który zdobył najwyższe miejsca we wszystkich   śpiewanych kategoriach.

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi i dumni, że w tych trudnych czasach udało nam się zorganizować  i przeżyć tę wspaniałą, niezapomnianą muzyczną przygodę, która tak pięknie się zakończyła.  Wrażenia i wszystko co przeżyliśmy, bardzo trudno opisać słowami, ale chcemy podzielić się z Wami chociaż  w krótkiej relacji z naszego pobytu w  cudownej miejscowości LIoret de Mar w Hiszpanii

18 września  wyruszyliśmy do  Lloret de Mar. Głównym celem wyjazdu był udział w X Międzynarodowym Konkursie Chóralnym " Canco Mediterrania", na który zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów. Podróż trwała kilkadziesiąt godzin, ale wszystkim dopisywały humory i panowała wspaniała atmosfera. Pierwszy  etap podróży zakończył się noclegiem w Padwie we Włoszech, gdzie przywitał nas deszcz, który jednak nie przeszkodził nam w wieczornym spacerze oraz   mini koncertem w uzdrowiskowej części miasta, gdzie wzbudziliśmy ogromny aplauz i zainteresowanie włoskich kuracjuszy. Wieczór zakończył się kolacją, na którą zamówiliśmy tradycyjną miejscową pizzę. Następnie wcześnie rano wyjechaliśmy do Lloret de Mar. Warto tutaj wspomnieć, że ucztą dla naszych oczu były zapierające dech w piersiach włoskie i francuskie nadmorskie krajobrazy, które oglądaliśmy przez okna autokaru.

21 września odbyły przesłuchania chórów w X Międzynarodowym Konkursie Chóralnym " Canco Mediterrania". To w Lloret de Mar jest bardzo prestiżowa impreza. O godzinie 17.00 odbyła się uroczysta inauguracja konkursu na głównym placu miasta. Nasi uczniowie udali się na nią z flagami Polski oraz Szczucina. Była to wspaniała promocja naszego kraju- byliśmy ogromnie dumni. W uroczystościach rozpoczynających festiwal uczestniczyła w pani konsul generalna Karolina Semka, która wręczyła naszemu chórowi dyplom uznania za dokonania artystyczne. Przedstawiono również jury, które oceniało zespoły: Ms Sylvię Castiglio z Argentyny, profesor Akademii Muzycznej z Bydgoszczy Elżbietę Tworkowską, Christianę Fernandez z Lloret de Mar, Dr hab.Prof. AM Jan Borowski. Podczas przesuchań konkursowych chór pięknie zaprezentował 9 utworów w trzech kategoriach, zdobywając trzy złote medale i wielkie uznanie od jurorów, publiczności oraz pana Jaromira Pyzię - organizatora konkursu. Wieczorem wszyscy chórzyści w radosnym pochodzie, ze śpiewem na ustach przeszli główną promenadą Lloret de Mar. Byli szczęśliwi i dumni. Swoim śpiewem wzbudzali ogromne zainteresowanie i radość na twarzach mieszkańców i turystów.

22 września był dla chórzystów dniem relaksu. Ogromną atrakcją był rejs statkiem  wzdłuż skalistego wybrzeża Costa Brava. Podziwialiśmy piękną linię brzegową, urokliwe plaże, jaskinie i zatoczki. W miejscowości Tossa, do której przybił statek spacerowaliśmy przeuroczymi uliczkami tej hiszpańskiej miejscowości, spróbowaliśmy pysznych lodów oraz zakupiliśmy pierwsze pamiątki i prezenty dla najbliższych. Chórzyści zaprezentowali się również turystom i mieszkańcom miasteczka, śpiewając swoje ulubione piosenki. Wzbudziliśmy wielki entuzjazm i ogromne zainteresowanie,  wiele osób zadawało pytanie "Skąd jesteście?". Pięknie reprezentowaliśmy nasz kraj. Po obiedzie młodzież zażywała relaksu nad basenem. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory.

23 września odbył się koncert plenerowy na promenadzie w pobliżu przepięknej plaży w Lloret de Mar, na którym chórzyści zaprezentowali kilkunastominutowy program. Po koncercie podchodziło wiele osób, Polaków, Hiszpanów i turystów z innych krajów z gratulacjami. Szczęśliwi wracaliśmy do hotelu ze śpiewem, a całe Lloret de Mar słyszało: du ba dubi duła du ba ...

24 września chór Clave de sol wraz z opiekunami i panią przewodniczką wyruszył autokarem do Barcelony. Zwiedzanie tego hiszpańskiego miasta, będącego stolicą Katalonii, rozpoczęliśmy od Sagrada Familia- świątyni uznawanej za największe dzieło Antonio Gaudiego. Przez kilka godzin, poznawaliśmy historię, kulturę i miejscowe obyczaje. Była to wspaniała  wycieczka o charakterze dydaktycznym.  Wieczór natomiast spędziliśmy w bardzo miłej atmosferze na pobliskiej plaży, wsłuchując się w szum fal, tańcząc i śpiewając. To był kolejny wspaniały dzień!!

25 września 2021 roku o godzinie 18.00 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu International Pau Casals Choir Competition Xth International Choir Festival and Competition "Canco Mediterrania" Barcelona- Lloret de Mar - 2021. Uroczystość miała miejsce na głównej promenadzie Lloret de Mar Przewodniczący jury: dr hab. prof. Jan Borowski bardzo serdecznie podziękował i pozdrowił organizatorów w Polsce, którzy przyczynili się zorganizowania wyjazdów chórom w trudnych czasach covidowych. Następnie nastąpiła prezentacja wyników.W blasku zachodzącego słońca usłyszeliśmy te ważne dla nas słowa: Jesteście zwycięzcami!!! Szacowne jury ogłosiło, że chór Clave de sol z Polski, ze Szczucina zdobył trzy złote medale w następujących kategoriach: - I prize category folklor- children choirs - I prize category - pop music - children music -I prize category - sacred music- chidren music. Przewodniczący jury poinformował wszystkich, że jeszcze nigdy w historii tego konkursu chór dziecięcy nie zdobył trzech złotych medali w śpiewanych kategoriach.

Radości nie było końca, łzy szczęścia pojawiały się na twarzach wszystkich a ja z płynącymi  po policzkach łzami radości, odbierałam na scenie kolejno złote medale. To uczucie na zawsze pozostanie w moim sercu. Byliśmy ogromnie dumni, że tak pięknie zapromowaliśmy naszą szkołę, gminę, powiat i Małopolskę i nasz kraj.

Był to niesamowity czas, który członkom chóru Clave de sol pozwolił zacieśnić relacje, współdziałać w różnych sytuacjach oraz troszczyć się o siebie. Cenna będzie wiedza na temat hiszpańskiej kultury i historii.  Pozostaną  w pamięci piękne obrazy przyrody zarówno hiszpańskiego morza, plaży, czy mijanych przepięknych widoków Lazurowego Wybrzeża we Francji i klimatu włoskich miasteczek. Długo będziemy pamiętać przepyszną hiszpańską kuchnię kosztując owoców morza, paelli, gazpacho, patatas bravas, hamona, wędliny fuet i przepysznych słodkich owoców.  

Osiągnięty sukces po raz kolejny udowodnił dzieciom, że ciężka, wytężona i systematyczna praca ma sens, że warto wyznaczać sobie cele i do nich dążyć.

Dziękuję moim cudownym chórzystom za wspaniałą  postawę, odpowiedzialność, zaangażowanie, serce i wielką odwagę.  

Dziękuję w imieniu swoim i moich małych artystów, wspaniałym organizatorom X edycji Międzynarodowego Konkursu "Canco Mediterrania" w Lloret de Mar panu Jaromirowi Pyzia, który  otoczył nas od początku wyjątkową i serdeczną opieką. Wraz z żoną Alicją i synem Krzysztofem byli dla nas pełnymi życzliwości przewodnikami na miejscu. Dziękujemy serdecznie wszystkim za pomoc i zaangażowanie podczas organizacji wyjazdu: pani prezes Joannie Kosidło i zarządowi Stowarzyszenia Bell Canto, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Szczucinie p. Beacie Dzięgiel i p. Joannie Ryk,  Gminie Szczucin na czele z burmistrzem Janem Sipiorem i wiceburmistrzem Tomaszem Bełzowskim. Dziękujemy  Starostwu Powiatowemu w Dąbrowie Tarnowskiej, Marszałkowi Województwa Małopolskiego reprezentowanego przez Zarząd Województwa w imieniu którego działa Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, firmie CD Locum z Dębicy, sponsorowi panu Marcinowi Bielaszce oraz wspaniałym rodzicom i opiekunom: p. Annie Kolano, p. Renacie Domińczak p. Jadwidze Frankowskiej oraz p Annie Buchaniec - Ryńskiej. Dziękujemy serdecznie pani Kseni Miśkiewicz naszej drogiej i życzliwej akompaniatorce, która towarzyszyła nam podczas koncertów. Słowa wdzięczności należą się również firmie Bus Tour z Samocic za bezpieczną podróż w przyjaznej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy!

Ilona Mach

Chór Clave de sol ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie pod dyrekcją Ilony Mach odniósł wielkie zwycięstwo podczas Xth International Choir Festival and Competition “Canco Mediterrania” Barcelona - LIoret de Mar. Chórzyści z powiatu dąbrowskiego zdobyli tam 3 złote medale w kategoriach „folklore”, „pop music” oraz „sacred music”. To pierwszy chór dziecięcy w historii tego konkursu, który zdobył najwyższe miejsca we wszystkich śpiewanych kategoriach. Serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu! Poniżej pełna relacja z wyjazdu Chóru Clave de sol do Hiszpanii: Pragniemy wszystkim ogłosić z ogromnym wzruszeniem i nieopisanymi emocjami, że podczas  Xth International Choir Festival and Competition “Canco Mediterrania” Barcelona-LIoret de Mar - chór Clave de sol zdobył 3 złote medale: 1 prize category folklore – children choirs1 prize category pop-music – children choirs1 prize category sacred music – children choirs Organizator ogłosił również, że jesteśmy pierwszym chórem dziecięcym w historii tego konkursu, który zdobył najwyższe miejsca we wszystkich   śpiewanych kategoriach. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi i dumni, że w tych trudnych czasach udało nam się zorganizować  i przeżyć tę wspaniałą, niezapomnianą muzyczną przygodę, która tak pięknie się zakończyła.  Wrażenia i wszystko co przeżyliśmy, bardzo trudno opisać słowami, ale chcemy podzielić się z Wami chociaż  w krótkiej relacji z naszego pobytu w  cudownej miejscowości LIoret de Mar w Hiszpanii 18 września  wyruszyliśmy do  Lloret de Mar. Głównym celem wyjazdu był udział w X Międzynarodowym Konkursie Chóralnym " Canco Mediterrania", na który zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów. Podróż trwała kilkadziesiąt godzin, ale wszystkim dopisywały humory i panowała wspaniała atmosfera. Pierwszy  etap podróży zakończył się noclegiem w Padwie we Włoszech, gdzie przywitał nas deszcz, który jednak nie przeszkodził nam w wieczornym spacerze oraz   mini koncertem w uzdrowiskowej części miasta, gdzie wzbudziliśmy ogromny aplauz i zainteresowanie włoskich kuracjuszy. Wieczór zakończył się kolacją, na którą zamówiliśmy tradycyjną miejscową pizzę. Następnie wcześnie rano wyjechaliśmy do Lloret de Mar. Warto tutaj wspomnieć, że ucztą dla naszych oczu były zapierające dech w piersiach włoskie i francuskie nadmorskie krajobrazy, które oglądaliśmy przez okna autokaru. 21 września odbyły przesłuchania chórów w X Międzynarodowym Konkursie Chóralnym " Canco Mediterrania". To w Lloret de Mar jest bardzo prestiżowa impreza. O godzinie 17.00 odbyła się uroczysta inauguracja konkursu na głównym placu miasta. Nasi uczniowie udali się na nią z flagami Polski oraz Szczucina. Była to wspaniała promocja naszego kraju- byliśmy ogromnie dumni. W uroczystościach rozpoczynających festiwal uczestniczyła w pani konsul generalna Karolina Semka, która wręczyła naszemu chórowi dyplom uznania za dokonania artystyczne. Przedstawiono również jury, które oceniało zespoły: Ms Sylvię Castiglio z Argentyny, profesor Akademii Muzycznej z Bydgoszczy Elżbietę Tworkowską, Christianę Fernandez z Lloret de Mar, Dr hab.Prof. AM Jan Borowski. Podczas przesuchań konkursowych chór pięknie zaprezentował 9 utworów w trzech kategoriach, zdobywając trzy złote medale i wielkie uznanie od jurorów, publiczności oraz pana Jaromira Pyzię - organizatora konkursu. Wieczorem wszyscy chórzyści w radosnym pochodzie, ze śpiewem na ustach przeszli główną promenadą Lloret de Mar. Byli szczęśliwi i dumni. Swoim śpiewem wzbudzali ogromne zainteresowanie i radość na twarzach mieszkańców i turystów. 22 września był dla chórzystów dniem relaksu. Ogromną atrakcją był rejs statkiem  wzdłuż skalistego wybrzeża Costa Brava. Podziwialiśmy piękną linię brzegową, urokliwe plaże, jaskinie i zatoczki. W miejscowości Tossa, do której przybił statek spacerowaliśmy przeuroczymi uliczkami tej hiszpańskiej miejscowości, spróbowaliśmy pysznych lodów oraz zakupiliśmy pierwsze pamiątki i prezenty dla najbliższych. Chórzyści zaprezentowali się również turystom i mieszkańcom miasteczka, śpiewając swoje ulubione piosenki. Wzbudziliśmy wielki entuzjazm i ogromne zainteresowanie,  wiele osób zadawało pytanie "Skąd jesteście?". Pięknie reprezentowaliśmy nasz kraj. Po obiedzie młodzież zażywała relaksu nad basenem. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory. 23 września odbył się koncert plenerowy na promenadzie w pobliżu przepięknej plaży w Lloret de Mar, na którym chórzyści zaprezentowali kilkunastominutowy program. Po koncercie podchodziło wiele osób, Polaków, Hiszpanów i turystów z innych krajów z gratulacjami. Szczęśliwi wracaliśmy do hotelu ze śpiewem, a całe Lloret de Mar słyszało: du ba dubi duła du ba ... 24 września chór Clave de sol wraz z opiekunami i panią przewodniczką wyruszył autokarem do Barcelony. Zwiedzanie tego hiszpańskiego miasta, będącego stolicą Katalonii, rozpoczęliśmy od Sagrada Familia- świątyni uznawanej za największe dzieło Antonio Gaudiego. Przez kilka godzin, poznawaliśmy historię, kulturę i miejscowe obyczaje. Była to wspaniała  wycieczka o charakterze dydaktycznym.  Wieczór natomiast spędziliśmy w bardzo miłej atmosferze na pobliskiej plaży, wsłuchując się w szum fal, tańcząc i śpiewając. To był kolejny wspaniały dzień!! 25 września 2021 roku o godzinie 18.00 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu International Pau Casals Choir Competition Xth International Choir Festival and Competition "Canco Mediterrania" Barcelona- Lloret de Mar - 2021. Uroczystość miała miejsce na głównej promenadzie Lloret de Mar Przewodniczący jury: dr hab. prof. Jan Borowski bardzo serdecznie podziękował i pozdrowił organizatorów w Polsce, którzy przyczynili się zorganizowania wyjazdów chórom w trudnych czasach covidowych. Następnie nastąpiła prezentacja wyników.W blasku zachodzącego słońca usłyszeliśmy te ważne dla nas słowa: Jesteście zwycięzcami!!! Szacowne jury ogłosiło, że chór Clave de sol z Polski, ze Szczucina zdobył trzy złote medale w następujących kategoriach: - I prize category folklor- children choirs - I prize category - pop music - children music -I prize category - sacred music- chidren music. Przewodniczący jury poinformował wszystkich, że jeszcze nigdy w historii tego konkursu chór dziecięcy nie zdobył trzech złotych medali w śpiewanych kategoriach. Radości nie było końca, łzy szczęścia pojawiały się na twarzach wszystkich a ja z płynącymi  po policzkach łzami radości, odbierałam na scenie kolejno złote medale. To uczucie na zawsze pozostanie w moim sercu. Byliśmy ogromnie dumni, że tak pięknie zapromowaliśmy naszą szkołę, gminę, powiat i Małopolskę i nasz kraj. Był to niesamowity czas, który członkom chóru Clave de sol pozwolił zacieśnić relacje, współdziałać w różnych sytuacjach oraz troszczyć się o siebie. Cenna będzie wiedza na temat hiszpańskiej kultury i historii.  Pozostaną  w pamięci piękne obrazy przyrody zarówno hiszpańskiego morza, plaży, czy mijanych przepięknych widoków Lazurowego Wybrzeża we Francji i klimatu włoskich miasteczek. Długo będziemy pamiętać przepyszną hiszpańską kuchnię kosztując owoców morza, paelli, gazpacho, patatas bravas, hamona, wędliny fuet i przepysznych słodkich owoców.   Osiągnięty sukces po raz kolejny udowodnił dzieciom, że ciężka, wytężona i systematyczna praca ma sens, że warto wyznaczać sobie cele i do nich dążyć. Dziękuję moim cudownym chórzystom za wspaniałą  postawę, odpowiedzialność, zaangażowanie, serce i wielką odwagę.   Dziękuję w imieniu swoim i moich małych artystów, wspaniałym organizatorom X edycji Międzynarodowego Konkursu "Canco Mediterrania" w Lloret de Mar panu Jaromirowi Pyzia, który  otoczył nas od początku wyjątkową i serdeczną opieką. Wraz z żoną Alicją i synem Krzysztofem byli dla nas pełnymi życzliwości przewodnikami na miejscu. Dziękujemy serdecznie wszystkim za pomoc i zaangażowanie podczas organizacji wyjazdu: pani prezes Joannie Kosidło i zarządowi Stowarzyszenia Bell Canto, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Szczucinie p. Beacie Dzięgiel i p. Joannie Ryk,  Gminie Szczucin na czele z burmistrzem Janem Sipiorem i wiceburmistrzem Tomaszem Bełzowskim. Dziękujemy  Starostwu Powiatowemu w Dąbrowie Tarnowskiej, Marszałkowi Województwa Małopolskiego reprezentowanego przez Zarząd Województwa w imieniu którego działa Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, firmie CD Locum z Dębicy, sponsorowi panu Marcinowi Bielaszce oraz wspaniałym rodzicom i opiekunom: p. Annie Kolano, p. Renacie Domińczak p. Jadwidze Frankowskiej oraz p Annie Buchaniec - Ryńskiej. Dziękujemy serdecznie pani Kseni Miśkiewicz naszej drogiej i życzliwej akompaniatorce, która towarzyszyła nam podczas koncertów. Słowa wdzięczności należą się również firmie Bus Tour z Samocic za bezpieczną podróż w przyjaznej atmosferze. Serdecznie dziękujemy! Ilona Mach