Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wiemy coraz więcej o ubezpieczeniach społecznych

Wiemy coraz więcej o ubezpieczeniach społecznych

Wiemy coraz więcej o ubezpieczeniach społecznych

  Przez  pięć dni trwała ogólnopolska kampania informacyjna „Dni Ubezpieczonego”. Od 6 do 10 października także w Oddziale ZUS w Tarnowie oraz w Inspektoracie w Bochni skumulowano wysiłki informacyjno-edukacyjne.

  Eksperci ZUS czekali na ubezpieczonych we wszystkich jednostkach terenowych Zakładu. Ci, którzy nie mogli przyjść do ZUS-u, aby uzyskać poradę lub informację dzwonili korzystając ze specjalnie uruchomionych dyżurów telefonicznych. We wtorek i piątek na pytania ubezpieczonych odpowiadał ekspert z Oddziału ZUS w Tarnowie, a przez cały tydzień również specjaliści w Centrali ZUS.

  Tematem przewodnim tegorocznej kampanii było subkonto. Do czego ono służy, a także dlaczego warto założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych tłumaczyła małopolskim słuchaczom rzeczniczka tarnowskiego ZUS-u goszcząc w poniedziałkowym Pulsie Dnia Radia RDN.

  Z kolei w tarnowskim Oddziale Zakładu gościł ekspert Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki temu ubezpieczeni odwiedzający placówkę w środę mogli założyć sobie i dziecku konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, który udostępnia między innymi do takie informacje jak zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego, koszty leczenia czy miejsce złożenia deklaracji wyboru lekarza.

  Frekwencja dopisała na czwartkowym seminarium dotyczącym „Bezpiecznych wyjazdów do pracy w krajach UE/EOG”  zorganizowanym przez Zespół Zamiejscowy w Tarnowie Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W ramach konferencji przedstawicielki Oddziału ZUS w Tarnowie zaprezentowały temat: „W którym kraju jesteś ubezpieczony? Twoje prawa i obowiązki. Ubezpieczenia społeczne w Unii Europejskiej w zakresie: emerytur, rent, świadczeń wypadkowych, chorobowych, macierzyńskich.” W dniu seminarium w WUP funkcjonował także będzie punkt informacyjno-promocyjny ZUS, w którym można było zarejestrować profil na PUE.

  Natomiast uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie mieli z kolei okazję do zdobycia wiedzy o ubezpieczeniach społecznych w języku angielskim. We wtorek w ramach pierwszych dwóch lekcji obejmujących projekt „Lekcje z ZUS” licealiści dowiedzieli się jakie są zasady funkcjonowania powszechnego systemu ubezpieczeń społecznych i zdobyli praktyczne informacje o świadczeniach przysługujących osobom ubezpieczonym.

  Kolejne „Dni Ubezpieczonego” za rok, jednak do zadawania pytań pracownikom ZUS-u zapraszamy codziennie. Informacje dotyczące ubezpieczeń społecznych są także dostępne on-line: www.zus.pl, mojaskladka.zus.pl, pue.zus.pl oraz za pośrednictwem Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS: 801-400-987, 22-560-16-00, cot@zus.pl.

Warto wiedzieć więcej!

Elżbieta Stachowiak

Rzecznik Prasowy

Oddziału ZUS w Tarnowie 

  Przez  pięć dni trwała ogólnopolska kampania informacyjna „Dni Ubezpieczonego”. Od 6 do 10 października także w Oddziale ZUS w Tarnowie oraz w Inspektoracie w Bochni skumulowano wysiłki informacyjno-edukacyjne.   Eksperci ZUS czekali na ubezpieczonych we wszystkich jednostkach terenowych Zakładu. Ci, którzy nie mogli przyjść do ZUS-u, aby uzyskać poradę lub informację dzwonili korzystając ze specjalnie uruchomionych dyżurów telefonicznych. We wtorek i piątek na pytania ubezpieczonych odpowiadał ekspert z Oddziału ZUS w Tarnowie, a przez cały tydzień również specjaliści w Centrali ZUS.   Tematem przewodnim tegorocznej kampanii było subkonto. Do czego ono służy, a także dlaczego warto założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych tłumaczyła małopolskim słuchaczom rzeczniczka tarnowskiego ZUS-u goszcząc w poniedziałkowym Pulsie Dnia Radia RDN.   Z kolei w tarnowskim Oddziale Zakładu gościł ekspert Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki temu ubezpieczeni odwiedzający placówkę w środę mogli założyć sobie i dziecku konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, który udostępnia między innymi do takie informacje jak zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego, koszty leczenia czy miejsce złożenia deklaracji wyboru lekarza.   Frekwencja dopisała na czwartkowym seminarium dotyczącym „Bezpiecznych wyjazdów do pracy w krajach UE/EOG”  zorganizowanym przez Zespół Zamiejscowy w Tarnowie Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W ramach konferencji przedstawicielki Oddziału ZUS w Tarnowie zaprezentowały temat: „W którym kraju jesteś ubezpieczony? Twoje prawa i obowiązki. Ubezpieczenia społeczne w Unii Europejskiej w zakresie: emerytur, rent, świadczeń wypadkowych, chorobowych, macierzyńskich.” W dniu seminarium w WUP funkcjonował także będzie punkt informacyjno-promocyjny ZUS, w którym można było zarejestrować profil na PUE.   Natomiast uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie mieli z kolei okazję do zdobycia wiedzy o ubezpieczeniach społecznych w języku angielskim. We wtorek w ramach pierwszych dwóch lekcji obejmujących projekt „Lekcje z ZUS” licealiści dowiedzieli się jakie są zasady funkcjonowania powszechnego systemu ubezpieczeń społecznych i zdobyli praktyczne informacje o świadczeniach przysługujących osobom ubezpieczonym.   Kolejne „Dni Ubezpieczonego” za rok, jednak do zadawania pytań pracownikom ZUS-u zapraszamy codziennie. Informacje dotyczące ubezpieczeń społecznych są także dostępne on-line: www.zus.pl, mojaskladka.zus.pl, pue.zus.pl oraz za pośrednictwem Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS: 801-400-987, 22-560-16-00, cot@zus.pl. Warto wiedzieć więcej! Elżbieta Stachowiak Rzecznik Prasowy Oddziału ZUS w Tarnowie