Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wierni tradycji

Wierni tradycji

Wierni tradycji

Zagroda Bronisława Cieśli z Zapasternicza, w gminie Gręboszów zwyciężyła w konkursie Agro - Lato 2005 zorganizowanym przez powiatowy zespół doradztwa rolniczego oraz dąbrowskie starostwo. 
Do konkursu \\\"Tradycyjna zagroda wiejska na Powiślu Dąbrowskim\\\" zgłosiło się kilkadziesiąt gospodarstw. Jury, które tworzyli: Małgorzata Mazur, Justyna Skrzyniarz, Anna Morawiec (wszystkie z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego), Monika Chmura (dziennikarz) oraz Mariola Włodarczyk, Agata Błaszczyk (z dąbrowskiego starostwa) uznało, że zagroda Cieślów jest najbliższa tradycyjnej zagrodzie charaktyerystycznej dla Powiśla. Drugie miejsce przyznano Stanisławowi Zimowskiemu z Mędrzechowa, trzecie - Lucynie Curyło z Zalipia. Organizatorzy konkursu wyróżnili także pięć gospodarstw, które \\\"w szczególny sposób zaprezentowały ciekawe i oryginalne rozwiązania przyrodnicze wokół domu\\\". Dyplomy odbiorą: Stanisława Ogorzelec, Adam i Danuta Kuczkowie z Kupienina (gmina Mędrzechów), Kazimierz Światłowski z Strojcowa w gminie Bolesław, Krystyna Porada z Żelazówki (gmina Dąbrowa Tarnowska) oraz Tadeusz Siutaj z Maniowa (gmina Szczucin). 
Jak tłumaczy Anna Morawiec, szefowa biura powiatowego MODR w Dąbrowie Tarnowskiej celem konkursu było nie tylko zachowanie \\\"tożsamości terenów wiejskich\\\", ale także promocja. 
Konkurs jest elementem ochrony dziedzictwa kulturowego, tradycyjnej architektury drewnianej Powiśla - wyjaśnia Janusz Dubajka ze starostwa, dodając, że nagrodzone i wyróżnione nagrody, będą mogły liczyć na promocyjne wsparcie ze strony powiatu. (MIR) 

Źródło: Gazeta Krakowska

Zagroda Bronisława Cieśli z Zapasternicza, w gminie Gręboszów zwyciężyła w konkursie Agro - Lato 2005 zorganizowanym przez powiatowy zespół doradztwa rolniczego oraz dąbrowskie starostwo.  Do konkursu \\\"Tradycyjna zagroda wiejska na Powiślu Dąbrowskim\\\" zgłosiło się kilkadziesiąt gospodarstw. Jury, które tworzyli: Małgorzata Mazur, Justyna Skrzyniarz, Anna Morawiec (wszystkie z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego), Monika Chmura (dziennikarz) oraz Mariola Włodarczyk, Agata Błaszczyk (z dąbrowskiego starostwa) uznało, że zagroda Cieślów jest najbliższa tradycyjnej zagrodzie charaktyerystycznej dla Powiśla. Drugie miejsce przyznano Stanisławowi Zimowskiemu z Mędrzechowa, trzecie - Lucynie Curyło z Zalipia. Organizatorzy konkursu wyróżnili także pięć gospodarstw, które \\\"w szczególny sposób zaprezentowały ciekawe i oryginalne rozwiązania przyrodnicze wokół domu\\\". Dyplomy odbiorą: Stanisława Ogorzelec, Adam i Danuta Kuczkowie z Kupienina (gmina Mędrzechów), Kazimierz Światłowski z Strojcowa w gminie Bolesław, Krystyna Porada z Żelazówki (gmina Dąbrowa Tarnowska) oraz Tadeusz Siutaj z Maniowa (gmina Szczucin).  Jak tłumaczy Anna Morawiec, szefowa biura powiatowego MODR w Dąbrowie Tarnowskiej celem konkursu było nie tylko zachowanie \\\"tożsamości terenów wiejskich\\\", ale także promocja.  Konkurs jest elementem ochrony dziedzictwa kulturowego, tradycyjnej architektury drewnianej Powiśla - wyjaśnia Janusz Dubajka ze starostwa, dodając, że nagrodzone i wyróżnione nagrody, będą mogły liczyć na promocyjne wsparcie ze strony powiatu. (MIR)  Źródło: Gazeta Krakowska