Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wiersze pisarzy z regionu

Wiersze pisarzy z regionu

Wiersze pisarzy z regionu

W Dąbrowie Tarnowskiej odbył się ponad tydzień temu III Regionalny Konkurs Recytatorski Pisarzy Ziemi Dąbrowskiej i Tarnowskiej im. Jerzego Brauna. W konkursie wzięło udział 44 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu.

W kategorii dzieci młodszych z klas I-III pierwsze miejsce przyznano Kindze Lindstedt ze Smęgorzowa, drugie Katarzynie Kogut, trzecie Katarzynie Pyzik (obie z Sutkowa). W grupie dzieci starszych najpiękniej recytowała Anna Bator ze Smęgorzowa, drugie miejsce otrzymama Aleksadra Golemo ze SP nr 2 w Dąbrowie, a trzecie ex aequo Anna Stępnik z Sutkowa i Aleksandra Bielawska ze SP nr 2.

W kategorii gimnazjalistów komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce Sylwii Moździerz z Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie, równorzędne drugie miejsce otrzymały Patrycja Kobos z Gimnazjum nr 2 i Aleksandra Stelmach z Gimnazjum nr 1, przyznano także dwa miejsca trzecie dla Luizy Kądzielawa i Pauliny Kotlarz z Gimnazjum w Oleśnie. W najstarszej grupie uczestników najlepsza okzazała się Monika Dąbroś z ZSP nr 2 w Dąbrowie, a kolejne miejsca otrzymały Anastazja Nowak i Magdalena Kaczmarska (obie z ZSP nr 1).

Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy, a najlepsi nagrody książkowe ufundowane przez Dąbrowski Dom Kultury, organizatora konkursu. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

W Dąbrowie Tarnowskiej odbył się ponad tydzień temu III Regionalny Konkurs Recytatorski Pisarzy Ziemi Dąbrowskiej i Tarnowskiej im. Jerzego Brauna. W konkursie wzięło udział 44 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu. W kategorii dzieci młodszych z klas I-III pierwsze miejsce przyznano Kindze Lindstedt ze Smęgorzowa, drugie Katarzynie Kogut, trzecie Katarzynie Pyzik (obie z Sutkowa). W grupie dzieci starszych najpiękniej recytowała Anna Bator ze Smęgorzowa, drugie miejsce otrzymama Aleksadra Golemo ze SP nr 2 w Dąbrowie, a trzecie ex aequo Anna Stępnik z Sutkowa i Aleksandra Bielawska ze SP nr 2. W kategorii gimnazjalistów komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce Sylwii Moździerz z Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie, równorzędne drugie miejsce otrzymały Patrycja Kobos z Gimnazjum nr 2 i Aleksandra Stelmach z Gimnazjum nr 1, przyznano także dwa miejsca trzecie dla Luizy Kądzielawa i Pauliny Kotlarz z Gimnazjum w Oleśnie. W najstarszej grupie uczestników najlepsza okzazała się Monika Dąbroś z ZSP nr 2 w Dąbrowie, a kolejne miejsca otrzymały Anastazja Nowak i Magdalena Kaczmarska (obie z ZSP nr 1). Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy, a najlepsi nagrody książkowe ufundowane przez Dąbrowski Dom Kultury, organizatora konkursu. (baja) Źródło: Dziennik Polski