Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wigilia dla samotnych, pomoc dla ubogich

Wigilia dla samotnych, pomoc dla ubogich

Wigilia dla samotnych, pomoc dla ubogich

Jak co roku, Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza osoby starsze i samotne na spotkanie wigilijne, które odbędzie się w Kuchni Caritas 23 grudnia o godz. 12.00. W okresie przedświątecznym Ośrodek pomaga też osobom ubogim. Pracownicy MGOPS-u przygotowują m.in. 400 paczek z najpotrzebniejszymi produktami spożywczymi.

MGOPS tradycyjnie już przygotowuje kolację wigilijną dla wszystkich, którzy chcą wspólnie spędzić ten miły czas, ubogich, samotnych, osoby starsze i rodziny. Będzie kolacja z tradycyjnymi potrawami, wspólne śpiewanie kolęd, możliwość spotkania się z przedstawicielami władz miasta. - Co roku na wigilię w "Betanii" przychodzi coraz więcej osób. W roku ubiegłym było ich około 70. Teraz spodziewamy się podobnej liczby - mówi Halina Sarat z Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na święta pracownicy MGOPS-u przygotowują także paczki z najpotrzebniejszymi produktami spożywczymi. W tym roku trafią one do 400 osób i ich rodzin, w tym także do uczestników spotkania wigilijnego. W ich przygotowaniu pomagają dąbrowskie sklepy i firmy, m. in. piekarnia państwa Kijaków. Jak zawsze inicjatywę wsparło również dąbrowskie nadleśnictwo, które dostarcza karpie na wigilijny stół. W roznoszeniu paczek do domów osób starszych i chorych pomagają dąbrowscy harcerze.

A w okresie przedświątecznym w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej panuje duży ruch. Więcej osób niż zwykle zgłasza się z prośbą o pomoc finansową lub opał na zimę.

- Przed świętami zgłasza się do nas dużo więcej osób niż w innych okresach roku, choć na razie zima nie dała się jeszcze we znaki. Najwięcej osób przychodzi bowiem, kiedy nastaną mrozy. Ludzie zwracają się przede wszytkim o pomoc w zakupie opału, pokryciu kosztów mieszkaniowych oraz lekarstw - mówi Włodzimierz Słomczyński, kierownik MGOPS.

Ośrodek nie dysponuje specjalną pulą pieniędzy na święta, pomoc odbywa się takim trybem, jak w ciągu roku. Do MGOPS-u przychodzą osoby szukające pomocy, ale osoby potrzebujące zgłaszają też radni i sołtysi. Również pracownicy opieki społecznej wychodzą z inicjatywą, wiedząc która rodzina może potrzebować wsparcia.

- Wnioski wpływają do ośrodka przez cały czas, staramy się osobom potrzebującym nie odmawiać. Każdy, kto spełnia kryteria, otrzyma pomoc. Jednak, jeśli potrzebujących jest więcej, to i wysokość pomocy się zmniejsza. Ale staramy się na przykład przesuwać terminy płatności za opał, czy produkty do paczek na przyszły rok. Wtedy, dzięki życzliwości przedsiębiorców, więcej osób może otrzymać pomoc, a my regulujemy należności z przyszłorocznego budżetu - mówi kierownik Słomczyński. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Jak co roku, Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza osoby starsze i samotne na spotkanie wigilijne, które odbędzie się w Kuchni Caritas 23 grudnia o godz. 12.00. W okresie przedświątecznym Ośrodek pomaga też osobom ubogim. Pracownicy MGOPS-u przygotowują m.in. 400 paczek z najpotrzebniejszymi produktami spożywczymi. MGOPS tradycyjnie już przygotowuje kolację wigilijną dla wszystkich, którzy chcą wspólnie spędzić ten miły czas, ubogich, samotnych, osoby starsze i rodziny. Będzie kolacja z tradycyjnymi potrawami, wspólne śpiewanie kolęd, możliwość spotkania się z przedstawicielami władz miasta. - Co roku na wigilię w "Betanii" przychodzi coraz więcej osób. W roku ubiegłym było ich około 70. Teraz spodziewamy się podobnej liczby - mówi Halina Sarat z Ośrodka Pomocy Społecznej. Na święta pracownicy MGOPS-u przygotowują także paczki z najpotrzebniejszymi produktami spożywczymi. W tym roku trafią one do 400 osób i ich rodzin, w tym także do uczestników spotkania wigilijnego. W ich przygotowaniu pomagają dąbrowskie sklepy i firmy, m. in. piekarnia państwa Kijaków. Jak zawsze inicjatywę wsparło również dąbrowskie nadleśnictwo, które dostarcza karpie na wigilijny stół. W roznoszeniu paczek do domów osób starszych i chorych pomagają dąbrowscy harcerze. A w okresie przedświątecznym w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej panuje duży ruch. Więcej osób niż zwykle zgłasza się z prośbą o pomoc finansową lub opał na zimę. - Przed świętami zgłasza się do nas dużo więcej osób niż w innych okresach roku, choć na razie zima nie dała się jeszcze we znaki. Najwięcej osób przychodzi bowiem, kiedy nastaną mrozy. Ludzie zwracają się przede wszytkim o pomoc w zakupie opału, pokryciu kosztów mieszkaniowych oraz lekarstw - mówi Włodzimierz Słomczyński, kierownik MGOPS. Ośrodek nie dysponuje specjalną pulą pieniędzy na święta, pomoc odbywa się takim trybem, jak w ciągu roku. Do MGOPS-u przychodzą osoby szukające pomocy, ale osoby potrzebujące zgłaszają też radni i sołtysi. Również pracownicy opieki społecznej wychodzą z inicjatywą, wiedząc która rodzina może potrzebować wsparcia. - Wnioski wpływają do ośrodka przez cały czas, staramy się osobom potrzebującym nie odmawiać. Każdy, kto spełnia kryteria, otrzyma pomoc. Jednak, jeśli potrzebujących jest więcej, to i wysokość pomocy się zmniejsza. Ale staramy się na przykład przesuwać terminy płatności za opał, czy produkty do paczek na przyszły rok. Wtedy, dzięki życzliwości przedsiębiorców, więcej osób może otrzymać pomoc, a my regulujemy należności z przyszłorocznego budżetu - mówi kierownik Słomczyński. (baja) Źródło: Dziennik Polski