Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wigilia w dąbrowskim hospicjum

Wigilia w dąbrowskim hospicjum

Wigilia w dąbrowskim hospicjum

24 grudnia 2019 roku, po raz 21 w Domu Pomocy Społecznej i Hospicjum im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczysta wigilia pensjonariuszy, pracowników i lokalnych samorządowców.

Spotkanie poprzedziła msza święta odprawiona w kaplicy DPS przez ks. prałata Józefa Porembę – długoletniego proboszcza parafii w Dąbrowie Tarnowskiej i zarazem założyciela dąbrowskiego hospicjum, ks. Zbigniewa Szewczyka – kapelana dąbrowskiego szpitala oraz ks. prałata Zbigniewa Pietruszkę – dyrektora tarnowskiego Caritas.

Samorząd powiatowy reprezentowali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk.

Po zakończonej homilii, świętowanie kontynuowano w stołówce Hospicjum, gdzie po modlitwie zaproszeni goście składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne oraz dzielili się opłatkiem.

Na wigilijnym stole znalazły się bardzo smaczne tradycyjne potrawy przygotowane przez pracowników kuchni Domu Pomocy Społecznej. Po wieczerzy wigilijnej wszyscy zebrani ochoczo śpiewali kolędy i pastorałki.

gd

24 grudnia 2019 roku, po raz 21 w Domu Pomocy Społecznej i Hospicjum im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczysta wigilia pensjonariuszy, pracowników i lokalnych samorządowców. Spotkanie poprzedziła msza święta odprawiona w kaplicy DPS przez ks. prałata Józefa Porembę – długoletniego proboszcza parafii w Dąbrowie Tarnowskiej i zarazem założyciela dąbrowskiego hospicjum, ks. Zbigniewa Szewczyka – kapelana dąbrowskiego szpitala oraz ks. prałata Zbigniewa Pietruszkę – dyrektora tarnowskiego Caritas. Samorząd powiatowy reprezentowali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk. Po zakończonej homilii, świętowanie kontynuowano w stołówce Hospicjum, gdzie po modlitwie zaproszeni goście składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne oraz dzielili się opłatkiem. Na wigilijnym stole znalazły się bardzo smaczne tradycyjne potrawy przygotowane przez pracowników kuchni Domu Pomocy Społecznej. Po wieczerzy wigilijnej wszyscy zebrani ochoczo śpiewali kolędy i pastorałki. gd