Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Wirtualne zamki” i gra 3D uczniów ZSP Nr 1

„Wirtualne zamki” i gra 3D uczniów ZSP Nr 1

„Wirtualne zamki” i gra 3D uczniów ZSP Nr 1

16 maja br. został rozstrzygnięty konkurs "Graphics Real-time Applications 2011" organizowany przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs ten został przygotowany z myślą o uczniach interesujących się grafiką komputerową, a w szczególności grafiką realizowaną w czasie rzeczywistym.

W zmaganiach programistycznych wzięło udział dwóch uczniów Technikum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, kształcącego w zawodzie technik informatyk. Tylko jeden punkt dzielił aplikację Pawła Lewandowskiego od podium! Paweł przygotował grę 3D polegającą na strzelaniu do ruchomego celu.

ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej nadal czeka na wyniki konkursu "Wirtualne zamki", w którym bierze udział model stworzony przez Mateusza Wiśnickiego. Konkurs organizowany na Wydziale Informatyki Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu polega na modelowaniu rzeczywistości (tu ograniczonej do obiektów architektonicznych) w grafice 3D z wykorzystaniem darmowego oprogramowania, jakim jest Google SketchUp.
Obiekty, jakie podlegają modelowaniu, to polskie zamki, pałace, ruiny, rynki miast, ratusze, itp. Mateusz Wiśnicki opracował model Kościoła Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej na podstawie oryginalnych planów otrzymanych w kancelarii parafialnej.

16 maja br. został rozstrzygnięty konkurs "Graphics Real-time Applications 2011" organizowany przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs ten został przygotowany z myślą o uczniach interesujących się grafiką komputerową, a w szczególności grafiką realizowaną w czasie rzeczywistym. W zmaganiach programistycznych wzięło udział dwóch uczniów Technikum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, kształcącego w zawodzie technik informatyk. Tylko jeden punkt dzielił aplikację Pawła Lewandowskiego od podium! Paweł przygotował grę 3D polegającą na strzelaniu do ruchomego celu. ZSP Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej nadal czeka na wyniki konkursu "Wirtualne zamki", w którym bierze udział model stworzony przez Mateusza Wiśnickiego. Konkurs organizowany na Wydziale Informatyki Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu polega na modelowaniu rzeczywistości (tu ograniczonej do obiektów architektonicznych) w grafice 3D z wykorzystaniem darmowego oprogramowania, jakim jest Google SketchUp.Obiekty, jakie podlegają modelowaniu, to polskie zamki, pałace, ruiny, rynki miast, ratusze, itp. Mateusz Wiśnicki opracował model Kościoła Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej na podstawie oryginalnych planów otrzymanych w kancelarii parafialnej.