Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta delegacji Powiatu w Roding

Wizyta delegacji Powiatu w Roding

Wizyta delegacji Powiatu w Roding

W dniach 6-9 sierpnia br. delegacja Powiatu Dąbrowskiego przebywała w miejscowości Roding w Bawarii, w ramach projektu europejskiego „W harmonii z Europą" (In Tune with Europe), gdzie na zaproszenie Franza Reicholda -Burmistrza miasta, wzięła udział w konferencji oraz festiwalu „Międzynarodowe Roding". Miastami partnerskimi tego projektu, które wzięły udział w spotkaniu w Roding są: XVIII Dzielnica Budapesztu (Węgry), Dąbrowa Tarnowska (Polska), San Nicola La Strada (Włochy), Roding (Niemcy).

W trakcie konferencji omawiane były takie zagadnienia jak: wolontariat obywatelski na przykładzie festiwalu
„Międzynarodowe Roding", współpraca instytucji biznesowych z samorządem, przy organizacji imprez dla obywateli oraz wsparcie ze strony straży pożarnej, policji czy służb medycznych podczas imprez masowych.

Burmistrz i delegacja Roding, którzy gościli w naszym powiecie na początku czerwca tego roku i byli świadkami skutków powodzi, nie ukrywali zaskoczenia rozmiarami szkód, jakie wyrządziły ulewne deszcze. Świadomość skali problemów i potrzeb powodzian z powiatu dąbrowskiego, spowodowała w rezultacie przekazanie w dniu 6 sierpnia br. w Roding, przez Burmistrza tej miejscowości Franza Reicholda, na ręce Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego - czeku na kwotę 5.000,00 Euro.

Wymieniona kwota będzie przeznaczona dla poszkodowanych w wyniku powodzi, z terenu powiatu dąbrowskiego.
Zarząd Powiatu podejmie decyzję w sprawie rozdysponowania przekazanej sumy pieniędzy, w najbliższym czasie.
Efektem spotkania u naszych zachodnich sąsiadów, było podpisanie deklaracji końcowej podsumowującej realizację części projektu „W harmonii z Europą".

W dniach 6-9 sierpnia br. delegacja Powiatu Dąbrowskiego przebywała w miejscowości Roding w Bawarii, w ramach projektu europejskiego „W harmonii z Europą" (In Tune with Europe), gdzie na zaproszenie Franza Reicholda -Burmistrza miasta, wzięła udział w konferencji oraz festiwalu „Międzynarodowe Roding". Miastami partnerskimi tego projektu, które wzięły udział w spotkaniu w Roding są: XVIII Dzielnica Budapesztu (Węgry), Dąbrowa Tarnowska (Polska), San Nicola La Strada (Włochy), Roding (Niemcy). W trakcie konferencji omawiane były takie zagadnienia jak: wolontariat obywatelski na przykładzie festiwalu„Międzynarodowe Roding", współpraca instytucji biznesowych z samorządem, przy organizacji imprez dla obywateli oraz wsparcie ze strony straży pożarnej, policji czy służb medycznych podczas imprez masowych. Burmistrz i delegacja Roding, którzy gościli w naszym powiecie na początku czerwca tego roku i byli świadkami skutków powodzi, nie ukrywali zaskoczenia rozmiarami szkód, jakie wyrządziły ulewne deszcze. Świadomość skali problemów i potrzeb powodzian z powiatu dąbrowskiego, spowodowała w rezultacie przekazanie w dniu 6 sierpnia br. w Roding, przez Burmistrza tej miejscowości Franza Reicholda, na ręce Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego - czeku na kwotę 5.000,00 Euro. Wymieniona kwota będzie przeznaczona dla poszkodowanych w wyniku powodzi, z terenu powiatu dąbrowskiego.Zarząd Powiatu podejmie decyzję w sprawie rozdysponowania przekazanej sumy pieniędzy, w najbliższym czasie.Efektem spotkania u naszych zachodnich sąsiadów, było podpisanie deklaracji końcowej podsumowującej realizację części projektu „W harmonii z Europą".