Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta delegacji Samorządu Powiatu Dąbrowskiego na Słowacji

Wizyta delegacji Samorządu Powiatu Dąbrowskiego na Słowacji

Wizyta delegacji Samorządu Powiatu Dąbrowskiego na Słowacji

W dniach od 8 do 11 sierpnia 2019 roku delegacja Samorządu Powiatu Dąbrowskiego uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu krajów partnerskich w miejscowości Golianovo na Słowacji, które zostało zorganizowane w ramach programu Komisji Europejskiej „Europa dla obywateli". Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu wystosował burmistrz gminy Golianovo Ľuboš Kolárik w ramach podpisanego w 2017 roku porozumienia o współpracy międzynarodowej pomiędzy gminą Golianovo, a Powiatem Dąbrowskim.

Samorząd Powiatowy reprezentowali: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Kupiec oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Anioł-Głuszek. W wydarzeniu wzięły również udział delegacje z innych państw m.in. z Węgier, Ukrainy i Słowacji.

Uczestnicy międzynarodowego spotkania poruszali tematy związane z dziedzictwem kulturowym i tolerancją. Podkreślano, jak ważnym dla narodów jest wspólne dziedzictwo kulturowe, nasza wspólna przyszłość dla Europy oparta na partnerstwach, relacji, integracji i poziomie życia obywateli UE.

Podczas wizyty w Golianovo samorządowcy wspólnie zadeklarowali dalszą współpracę w zakresie kultury, edukacji i sportu.

dagj/gd

W dniach od 8 do 11 sierpnia 2019 roku delegacja Samorządu Powiatu Dąbrowskiego uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu krajów partnerskich w miejscowości Golianovo na Słowacji, które zostało zorganizowane w ramach programu Komisji Europejskiej „Europa dla obywateli". Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu wystosował burmistrz gminy Golianovo Ľuboš Kolárik w ramach podpisanego w 2017 roku porozumienia o współpracy międzynarodowej pomiędzy gminą Golianovo, a Powiatem Dąbrowskim. Samorząd Powiatowy reprezentowali: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Kupiec oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Anioł-Głuszek. W wydarzeniu wzięły również udział delegacje z innych państw m.in. z Węgier, Ukrainy i Słowacji. Uczestnicy międzynarodowego spotkania poruszali tematy związane z dziedzictwem kulturowym i tolerancją. Podkreślano, jak ważnym dla narodów jest wspólne dziedzictwo kulturowe, nasza wspólna przyszłość dla Europy oparta na partnerstwach, relacji, integracji i poziomie życia obywateli UE. Podczas wizyty w Golianovo samorządowcy wspólnie zadeklarowali dalszą współpracę w zakresie kultury, edukacji i sportu. Pliki do pobrania Pobierz plik EACEA GOLIANOVO 2019.pdf dagj/gd