1. Wizyta delegacji Samorządu Powiatu Dąbrowskiego na Słowacji

Wizyta delegacji Samorządu Powiatu Dąbrowskiego na Słowacji

W dniach 20-21 czerwca 2009 r. z wizytą w Powiecie Stara Lubovna (Słowacja) uczestniczyła delegacja Samorządu Powiatu Dąbrowskiego.Wizyta ta była związana z 1 rocznicą podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy obydwoma samorządami. W trakcie pobytu na Słowacji, Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski oraz Sekretarz Powiatu Zdzisław Kogut uczestniczyli w okolicznościowym spotkaniu z przedstawicielami samorządu Stara Lubovna ze Starostą Peterem Sokolem na czele. Delegacja Polska również wzięła udział w XXXIII Zamagórskim Festiwalu Folklorystycznym w Czerwonym Klasztorze.Podczas wizyty w Starej Lubovni samorządowcy wspólnie zadeklarowali dalszą współpracę w zakresie kultury, edukacji i sportu. W ramach współpracy partnerskiej Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski zaprosił Słowaków do wzięcia udziału w festiwalu „Tańcząca Europa – sztuka, edukacja i spotkanie obywateli europejskich" odbywającego się w dniach 1 – 2 sierpnia w Dąbrowie Tarnowskiej.