1. Wizyta delegacji węgierskiej na Powiślu

Księża – Węgrzy 2:0
Węgrzy – Przedsiębiorcy 0:0
Przedsiębiorcy – Księża 1:2

W sobotę 15. września 2007 r. na zaproszenie Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego przyjechała delegacja Węgrów z zaprzyjaźnionej XVIII Dzielnicy Budapesztu. Grupę stanowili przedstawiciele samorządu XVIII Dzielnicy, przedsiębiorcy oraz piłkarze z klubu sportowego Saint Lorenz Athletic Club. Uświetnili oni uroczystości 85 – lecia klubu „Dąborvia". W samo południe na stadionie MGOSiR-u odbył się mecz piłkarski pomiędzy seniorską drużyną z Węgier, a drużyną Dąbrovii II. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla drużyny z Dąbrowy Tarnowskiej. Po zaciętych zmaganiach sportowych goście udali się do Liceum Ogólnokształcącego, gdzie czekał na nich uroczysty obiad z udziałem przedstawicieli Samorządu Powiatowego oraz Dyrekcji ZSP nr 1. Obecni byli : Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa, Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Radny Powiatu Lesław Wieczorek, Sekretarz Powiatu Kazimierz Wójcik oraz Dyrektor ZSP nr 1 Marta Chrabąszcz i Wicedyrektor Barbara Golemo.W godzinach popołudniowych na dąbrowskim stadionie odbył się mini turniej piłkarski z udziałem drużyn: węgierskich oldbojów, księży oraz drużyny dąbrowskich przedsiębiorców. Oto wyniki tych spotkań:Księża – Węgrzy 2:0Węgrzy – Przedsiębiorcy 0:0Przedsiębiorcy – Księża 1:2 Po emocjach piłkarskich przyszedł czas na wieczorne grillowanie oraz zabawę przy dźwiękach muzyki.Trzeba nadmienić, że węgierski klub Saint Lorenz Athletic Club w przyszłym roku będzie obchodził 100- lecie powstania. Obecny wśród delegacji z Węgier, Prezes Klubu już teraz zaprosił przedstawicieli Powiatu oraz Klubu „Dąbrovia" na uroczystości 100-lecia klubu. Z okazji 85-lecia Klubu MLKS DĄBROVIA składamy gratulacje i życzenia dla działaczy, zawodników i sympatyków Klubu.