Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta delegacji węgierskiej w powiecie dąbrowskim

Wizyta delegacji węgierskiej w powiecie dąbrowskim

Wizyta delegacji węgierskiej w powiecie dąbrowskim

W dniu 30 marca br. powiat dąbrowski odwiedziła delegacja XVIII Dzielnicy Budapesztu na czele z Wiceburmistrzem Zoltanem Gargólczy składająca się z przedstawicieli oświaty i kultury.

Spotkanie, w którym uczestniczyli Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Marek Kopia, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz goście z Węgier, rozpoczęło się w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Podczas spotkania Starosta powitał zaproszonych gości, a następnie przedstawił prezentację nt. powiatu dąbrowskiego oraz atrakcji turystycznych i kulturalnych naszego regionu. Omówił również system edukacji w Polsce i przedstawił placówki oświatowe znajdujące się w naszym regionie.

Nauczyciele wychowania przedszkolnego z Węgier, udali się z wizytą do Przedszkola Publicznego nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem i organizacją placówki, a także jej bazą dydaktyczną. Przedszkolaki przygotowali na tę okazję część artystyczną, a jedna z grup specjalnie dla gości wykonała nawet piosenki w języku węgierskim. Z kolei nauczyciele z Węgier, uczący w szkołach podstawowych, udali się do Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie zwiedzili placówkę i wymienili doświadczenia na temat pracy  z uczniami.

Podczas wizyty delegacja węgierska poznała również zabytki i szlaki warte zobaczenia w powiecie dąbrowskim. Zwiedzili Ośrodek Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, mieszczący się w odrestaurowanej zabytkowej synagodze, a także Muzeum Drogownictwa -  jedno z najciekawszych muzeów techniki komunikacyjnej w Polsce, mieszące się w Szczucinie.

Węgrzy zwiedzili również Zalipie i poznali zwyczaj malowania domów oraz wnętrz mieszkalnych w charakterystyczne ornamenty kwiatowe. Uczestniczyli także w warsztatach plastycznych, w których mogli poznać sztukę zalipiańską.

W dniu 30 marca br. powiat dąbrowski odwiedziła delegacja XVIII Dzielnicy Budapesztu na czele z Wiceburmistrzem Zoltanem Gargólczy składająca się z przedstawicieli oświaty i kultury. Spotkanie, w którym uczestniczyli Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Marek Kopia, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz goście z Węgier, rozpoczęło się w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Podczas spotkania Starosta powitał zaproszonych gości, a następnie przedstawił prezentację nt. powiatu dąbrowskiego oraz atrakcji turystycznych i kulturalnych naszego regionu. Omówił również system edukacji w Polsce i przedstawił placówki oświatowe znajdujące się w naszym regionie. Nauczyciele wychowania przedszkolnego z Węgier, udali się z wizytą do Przedszkola Publicznego nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie zapoznali się z funkcjonowaniem i organizacją placówki, a także jej bazą dydaktyczną. Przedszkolaki przygotowali na tę okazję część artystyczną, a jedna z grup specjalnie dla gości wykonała nawet piosenki w języku węgierskim. Z kolei nauczyciele z Węgier, uczący w szkołach podstawowych, udali się do Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie zwiedzili placówkę i wymienili doświadczenia na temat pracy  z uczniami. Podczas wizyty delegacja węgierska poznała również zabytki i szlaki warte zobaczenia w powiecie dąbrowskim. Zwiedzili Ośrodek Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, mieszczący się w odrestaurowanej zabytkowej synagodze, a także Muzeum Drogownictwa -  jedno z najciekawszych muzeów techniki komunikacyjnej w Polsce, mieszące się w Szczucinie. Węgrzy zwiedzili również Zalipie i poznali zwyczaj malowania domów oraz wnętrz mieszkalnych w charakterystyczne ornamenty kwiatowe. Uczestniczyli także w warsztatach plastycznych, w których mogli poznać sztukę zalipiańską.