Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta delegacji z Chicago

Wizyta delegacji z Chicago

Wizyta delegacji z Chicago

Na zaproszenie Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego w powiecie dąbrowskim gościła delegacja z Chicago na czele z Radnym Miasta Chicago z 30 Okręgu Arielem E. Reboyras. Pozostali członkowie delegacji to przedstawiciele Polonii Amerykańskiej w Chicago: właściciel internetowej telewizji polskiej w Chicago Bogdan Dola z pracownikami oraz Leszek Kaptur.

Spotkanie w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczęło się od wizyty w Starostwie Powiatowym z udziałem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Początka, podczas którego delegacja z Chicago zaprosiła Starostę Tadeusza Kwiatkowskiego i Burmistrza Stanisława Początka do udziału w majowej Paradzie organizowanej z okazji Święta Konstytucji 3 –go maja przez Polonię w Chicago. Przedstawiciele Polonii podarowali Staroście pamiątkową płaskorzeźbę z wizyty Papieża Jana Pawła II w Chicago.

Będąc w stolicy powiatu goście zwiedzili odnowioną Synagogę w Dąbrowie Tarnowskiej i zapoznali się z jej historią oraz poznali plany dotyczące dalszego funkcjonowania tego obiektu jako Miejsca Spotkań Kultur.
Starosta Tadeusz Kwiatkowski pokazał gościom również inne ciekawe i warte zobaczenia miejsca na terenie powiatu. Delegacja zwiedziła Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, Malowaną Wieś Zalipie wraz z Zagrodą Felicji Curyłowej i zespół dworsko – parkowy w Brniu. Wizyta w tych miejscach była bardzo interesująca dla gości. W Zalipiu chętnie wzięli udział w warsztatach malowania zalipiańskich kwiatów, które poprowadziły malarki z Domu Malarek. Goszcząc w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury Turystyki i Rekreacji w Brniu mogli zobaczyć powiatową instytucję kultury jak również odbywające się tam wystawy w budynku Stajni Cugowej. Podczas rozmów poruszano tematy dotyczące nowych perspektyw odnoszących się do rozwoju lokalnego naszego regionu, możliwości i formy współpracy oraz promocji walorów turystycznych Powiatu Dąbrowskiego w Chicago – powiedział Stanisław Krawiec dyrektor Centrum Polonii.

Podczas uroczystej kolacji w Hotelu Cristal Park prowadzono rozmowy dotyczące możliwości nawiązania wspólnych kontaktów międzynarodowych. Delegacja Polonii Amerykańskiej rozmawiała o nawiązaniu bliższej współpracy z naszym regionem, gdyż w Chicago jest wielu rodaków nie tylko z Powiśla Dąbrowskiego, którzy chętnie odwiedzą nasz powiat – powiedział Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski.

Władze samorządowe miasta i powiatu przekazały Radnemu Chicago zaproszenie dla Burmistrza Chicago do udziału w uroczystości otwarcia dąbrowskiej Synagogi.

Na zakończenie pobytu na Powiślu amerykańscy goście odwiedzili Parafię w Szarwarku i wręczyli Proboszczowi pamiątkową statuetkę wykonaną na okoliczność uczczenia 2. rocznicy Katastrofy w Smoleńsku.


Na zaproszenie Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego w powiecie dąbrowskim gościła delegacja z Chicago na czele z Radnym Miasta Chicago z 30 Okręgu Arielem E. Reboyras. Pozostali członkowie delegacji to przedstawiciele Polonii Amerykańskiej w Chicago: właściciel internetowej telewizji polskiej w Chicago Bogdan Dola z pracownikami oraz Leszek Kaptur. Spotkanie w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczęło się od wizyty w Starostwie Powiatowym z udziałem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Początka, podczas którego delegacja z Chicago zaprosiła Starostę Tadeusza Kwiatkowskiego i Burmistrza Stanisława Początka do udziału w majowej Paradzie organizowanej z okazji Święta Konstytucji 3 –go maja przez Polonię w Chicago. Przedstawiciele Polonii podarowali Staroście pamiątkową płaskorzeźbę z wizyty Papieża Jana Pawła II w Chicago. Będąc w stolicy powiatu goście zwiedzili odnowioną Synagogę w Dąbrowie Tarnowskiej i zapoznali się z jej historią oraz poznali plany dotyczące dalszego funkcjonowania tego obiektu jako Miejsca Spotkań Kultur.Starosta Tadeusz Kwiatkowski pokazał gościom również inne ciekawe i warte zobaczenia miejsca na terenie powiatu. Delegacja zwiedziła Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, Malowaną Wieś Zalipie wraz z Zagrodą Felicji Curyłowej i zespół dworsko – parkowy w Brniu. Wizyta w tych miejscach była bardzo interesująca dla gości. W Zalipiu chętnie wzięli udział w warsztatach malowania zalipiańskich kwiatów, które poprowadziły malarki z Domu Malarek. Goszcząc w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury Turystyki i Rekreacji w Brniu mogli zobaczyć powiatową instytucję kultury jak również odbywające się tam wystawy w budynku Stajni Cugowej. Podczas rozmów poruszano tematy dotyczące nowych perspektyw odnoszących się do rozwoju lokalnego naszego regionu, możliwości i formy współpracy oraz promocji walorów turystycznych Powiatu Dąbrowskiego w Chicago – powiedział Stanisław Krawiec dyrektor Centrum Polonii. Podczas uroczystej kolacji w Hotelu Cristal Park prowadzono rozmowy dotyczące możliwości nawiązania wspólnych kontaktów międzynarodowych. Delegacja Polonii Amerykańskiej rozmawiała o nawiązaniu bliższej współpracy z naszym regionem, gdyż w Chicago jest wielu rodaków nie tylko z Powiśla Dąbrowskiego, którzy chętnie odwiedzą nasz powiat – powiedział Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski. Władze samorządowe miasta i powiatu przekazały Radnemu Chicago zaproszenie dla Burmistrza Chicago do udziału w uroczystości otwarcia dąbrowskiej Synagogi. Na zakończenie pobytu na Powiślu amerykańscy goście odwiedzili Parafię w Szarwarku i wręczyli Proboszczowi pamiątkową statuetkę wykonaną na okoliczność uczczenia 2. rocznicy Katastrofy w Smoleńsku.