Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wizyta delegacji z powiatu dąbrowskiego w Bałcie

Wizyta delegacji z powiatu dąbrowskiego w Bałcie

Wizyta delegacji z powiatu dąbrowskiego w Bałcie

Na początku października delegacja samorządowców z Powiśla Dąbrowskiego wzięła udział w obchodach Dnia Miasta Bałta na Ukrainie. Powiat dąbrowski reprezentowali Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Mariola Kobos i Pełnomocnik ds. Społeczeństwa Informacyjnego Starostwa Powiatowego Janusz Kądzielawa, natomiast samorząd Gminy Dąbrowa Tarnowska reprezentowali: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Radny Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej Jacek Sarat i Kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Witold Reczek.

W wydarzeniu tym uczestniczyły także delegacje zagraniczne ze Słowacji, Białorusi, Gruzji i Rumunii.

Zaproszenie dla powiatu dąbrowskiego i gminy wystosował Burmistrz Bałty Siergiej Mazur w ramach podpisanej umowy o współpracy międzynarodowej pomiędzy samorządami.
Program obchodów Dnia Miasta rozpoczął się odsłonięciem pamiątkowej tablicy poświęconej słynnemu kijowskiemu architektowi Josifowi Karakisowi i udziałem zaproszonych delegacji w otwarciu wystawy malarskiej lokalnych artystów.

Wszystkie przybyłe delegacje spotkały się przy okrągłym stole, aby poznać się wzajemnie i przedstawić region, z którego przybyły. Po południu odbył się uroczysty koncert prezentujący kulturę i tańce krajów, z których do Bałty przybyli zaproszeni goście.

Drugi dzień pobytu delegacji rozpoczął się nabożeństwem w bałckiej Cerkwi, po którym wszyscy uczestnicy wzięli udział w apelu pod pomnikiem żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej i ostatnich wydarzeniach wojennych toczących się w Ukrainie.

Po złożeniu wiązanek kwiatów przedstawiciele wszystkich delegacji wzięli udział w okolicznościowej akademii z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej. W urzędzie miejskim w Bałcie odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy samorządem miasta Bałta a samorządem miasta Telawi w Gruzji. Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk wręczył Burmistrzowi Miasta Bałta i Przewodniczącemu Rady Rejonu Bałckiego okolicznościowe medale z okazji 20 - lecia powiatu dąbrowskiego.

Dni miasta Bałta uczczono również w sposób ekologiczny. Na Skwerze Przyjaźni w Bałcie lokalni samorządowcy oraz przedstawiciele wszystkich przybyłych delegacji posadzili pamiątkowe drzewa. Po południu rozpoczęły się obchody na rynku miasta. Burmistrz Siergiej Mazur zaprezentował mieszkańcom Bałty przybyłe na tą okoliczność delegacje zagraniczne oraz przyznał odznaczenia dla osób zasłużonych dla miasta w różnych dziedzinach życia społecznego. Były również występy lokalnych zespołów wokalno - tanecznych oraz zwiedzanie stoisk wystawowych zorganizowanych przez lokalnych wystawców i koła gospodyń wiejskich połączone z degustacją regionalnych potraw.

msmol

Na początku października delegacja samorządowców z Powiśla Dąbrowskiego wzięła udział w obchodach Dnia Miasta Bałta na Ukrainie. Powiat dąbrowski reprezentowali Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Mariola Kobos i Pełnomocnik ds. Społeczeństwa Informacyjnego Starostwa Powiatowego Janusz Kądzielawa, natomiast samorząd Gminy Dąbrowa Tarnowska reprezentowali: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Radny Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej Jacek Sarat i Kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Witold Reczek. W wydarzeniu tym uczestniczyły także delegacje zagraniczne ze Słowacji, Białorusi, Gruzji i Rumunii. Zaproszenie dla powiatu dąbrowskiego i gminy wystosował Burmistrz Bałty Siergiej Mazur w ramach podpisanej umowy o współpracy międzynarodowej pomiędzy samorządami.Program obchodów Dnia Miasta rozpoczął się odsłonięciem pamiątkowej tablicy poświęconej słynnemu kijowskiemu architektowi Josifowi Karakisowi i udziałem zaproszonych delegacji w otwarciu wystawy malarskiej lokalnych artystów. Wszystkie przybyłe delegacje spotkały się przy okrągłym stole, aby poznać się wzajemnie i przedstawić region, z którego przybyły. Po południu odbył się uroczysty koncert prezentujący kulturę i tańce krajów, z których do Bałty przybyli zaproszeni goście. Drugi dzień pobytu delegacji rozpoczął się nabożeństwem w bałckiej Cerkwi, po którym wszyscy uczestnicy wzięli udział w apelu pod pomnikiem żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej i ostatnich wydarzeniach wojennych toczących się w Ukrainie. Po złożeniu wiązanek kwiatów przedstawiciele wszystkich delegacji wzięli udział w okolicznościowej akademii z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej. W urzędzie miejskim w Bałcie odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy samorządem miasta Bałta a samorządem miasta Telawi w Gruzji. Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk wręczył Burmistrzowi Miasta Bałta i Przewodniczącemu Rady Rejonu Bałckiego okolicznościowe medale z okazji 20 - lecia powiatu dąbrowskiego. Dni miasta Bałta uczczono również w sposób ekologiczny. Na Skwerze Przyjaźni w Bałcie lokalni samorządowcy oraz przedstawiciele wszystkich przybyłych delegacji posadzili pamiątkowe drzewa. Po południu rozpoczęły się obchody na rynku miasta. Burmistrz Siergiej Mazur zaprezentował mieszkańcom Bałty przybyłe na tą okoliczność delegacje zagraniczne oraz przyznał odznaczenia dla osób zasłużonych dla miasta w różnych dziedzinach życia społecznego. Były również występy lokalnych zespołów wokalno - tanecznych oraz zwiedzanie stoisk wystawowych zorganizowanych przez lokalnych wystawców i koła gospodyń wiejskich połączone z degustacją regionalnych potraw. msmol