1. Wizyta delegacji zagranicznych

Wizyta delegacji zagranicznych

Uczestniczący w Święcie Powiśla Dąbrowskiego – Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych delegacje zagraniczne spotkały się z gospodarzem naszego regionu Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem. Delegacja z partnerskiego samorządu Golianovo na Słowacji na czele z Wicestarostą Peterem Pavelka gościła w budynku Starostwa Powiatowego oraz odwiedziła szpital powiatowy i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.Burmistrz partnerskiego Miasta Bałta na Ukrainie spotkał się z Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem oraz Dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej Łukaszem Węgrzynem. Wziął również udział w zdalnym posiedzeniu Komisji Budżetu, Rolnictwa i Rozwoju Regionalnego, aby osobiście podziękować za pomoc okazaną przez samorząd powiatowy, lokalne instytucje i mieszkańców powiatu dąbrowskiego dla walczącej Ukrainy.Dzięki okazanemu wsparciu do Bałty trafiły m.in. dwie karetki wraz wyposażeniem stanowiące darowiznę dąbrowskiego Szpitala, samochód dostawczy, agregat prądotwórczy, żywność, środki czystości, środki higieniczne i materiały opatrunkowe. Siergiej Mazur ponownie zwrócił się do mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego z prośbą o wsparcie projektu „Armia Dronów”, który polega na zbieraniu środków pieniężnych na zakup dronów quadrocopter (DJI Mavic 3 fly More Combo) oraz kolejnego samochodu dostawczego.