1. Wizyta Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie

Na zaproszenie Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, w dniu 01.02.2019 roku Starostwo Powiatowe odwiedził Tomasz Pałasiński Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo użytkowania oraz stanu technicznego drogi krajowej nr 73. W spotkaniu udział wzięli: Poseł ziemi dąbrowskiej Wiesław Krajewski, Starosta Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzej Giza, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej Dariusz Lizak, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej Bogusława Serwicka, Radny Kazimierz Pinas i Sekretarz Powiatu Anna Mikos. Uczestnicy spotkania rozmawiali o modernizacji drogi krajowej nr 73 oraz poprawie bezpieczeństwa jej użytkowników. Dyrektor Tomasz Pałasiński poinformował, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza kompleksowo przebudować w/w drogę jednakże jest to uzależnione od możliwości pozyskania środków zewnętrznych.